Nowoczesna sypialnia: delikatne oświetlenie za łóżkiem

2014-02-17 16:48

Oświetlenie w sypialni jest, po wygodnym łóżku, najważniejszym czynnikiem decydującym o tym czy nasza sypialnia jest komfortowa czy nie. Nowoczesna sypialnia to przede wszystkim spokój i relaks. Nastrojowe i miękkie, dodatkowe oświetlenie za łóżkiem powinno nam pomóc w wyciszeniu się po ciężkim dniu. Takie oświetlenie sprawdzi się w każdej sypialni, niezależnie od tego czy będzie to sypialnia nowoczesna czy klasyczna, kolorowa czy subtelna beżowa.

Oświetlenie w sypialni to bardzo ważna sprawa, której nie powinno się bagatelizować. Nowoczesna sypialnia powinna mieć kilka różnych źródeł światła, włączanych osobno, tak by możliwe było układanie różnych scen świetlnych w zależności od potrzeby. Szczególnie dobrze powinno być przemyślane oświetlenie w sypialni nastrojowe, ponieważ z niego korzystamy najczęściej i od niego zależy nastrój całego wnętrza. Dobrze w takiej roli sprawdzi się oświetlenie za łóżkiem.

Nowoczesna sypialnia: jakie oświetlenie za łóżkiem?

Oświetlenie za łóżkiem będzie spełniało swoją rolę jeśli będzie miało ciepłą barwę, będzie miękkie i rozproszone. Idealne są do tego listwy ledowe, rzadziej świetlówki. Pamiętajmy tylko by wybierać te o ciepłej, miłej dla oka barwie. Takie oświetlenie możemy umieścić za zagłówkiem łóżka, za ścianą gipsowo-kartonową za łóżkiem lub za podwieszanym sufitem g-k. Takie delikatne oświetlenie w sypialni tworzy delikatną poświatę, a wnętrze sypialni ogarnia miły i kojący półmrok.

Nowoczesna sypialnia: jak zrobić oświetlenie za łóżkiem?

Decydując się na zbudowanie konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych za łóżkiem i umieszczenie za nimi listwy ledowej (są lepsze od świetlówek nie tylko dlatego, że są energooszczędne, ale też dlatego, że ich nie słychać), pamiętajmy o zbudowaniu listwy chroniącej nasz wzrok przed świecącymi ledami lub świetlówkami, tak by zza niej wydobywało się już tylko miękkie i rozproszone, miłe dla oka światło. Oświetlenie takie powinniśmy dokładnie przemyśleć w fazie projektu albo przed większym remontem. A nastrój jaki stworzymy w naszej nowoczesnej sypialni dzięki oświetleniu za łóżkiem na pewno sprawi, że sypialnia stanie się miejscem, w którym chętnie przebywamy czy relaksujemy się po ciężkim i długim dniu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022