Nowoczesna sypialnia: delikatne oświetlenie za łóżkiem

2014-02-17 16:48

Oświetlenie w sypialni jest, po wygodnym łóżku, najważniejszym czynnikiem decydującym o tym czy nasza sypialnia jest komfortowa czy nie. Nowoczesna sypialnia to przede wszystkim spokój i relaks. Nastrojowe i miękkie, dodatkowe oświetlenie za łóżkiem powinno nam pomóc w wyciszeniu się po ciężkim dniu. Takie oświetlenie sprawdzi się w każdej sypialni, niezależnie od tego czy będzie to sypialnia nowoczesna czy klasyczna, kolorowa czy subtelna beżowa.

Spis treści

  1. Nowoczesna sypialnia: jakie oświetlenie za łóżkiem?
  2. Nowoczesna sypialnia: jak zrobić oświetlenie za łóżkiem?

Oświetlenie w sypialni to bardzo ważna sprawa, której nie powinno się bagatelizować. Nowoczesna sypialnia powinna mieć kilka różnych źródeł światła, włączanych osobno, tak by możliwe było układanie różnych scen świetlnych w zależności od potrzeby. Szczególnie dobrze powinno być przemyślane oświetlenie w sypialni nastrojowe, ponieważ z niego korzystamy najczęściej i od niego zależy nastrój całego wnętrza. Dobrze w takiej roli sprawdzi się oświetlenie za łóżkiem.

Nowoczesna sypialnia: jakie oświetlenie za łóżkiem?

Oświetlenie za łóżkiem będzie spełniało swoją rolę jeśli będzie miało ciepłą barwę, będzie miękkie i rozproszone. Idealne są do tego listwy ledowe, rzadziej świetlówki. Pamiętajmy tylko by wybierać te o ciepłej, miłej dla oka barwie. Takie oświetlenie możemy umieścić za zagłówkiem łóżka, za ścianą gipsowo-kartonową za łóżkiem lub za podwieszanym sufitem g-k. Takie delikatne oświetlenie w sypialni tworzy delikatną poświatę, a wnętrze sypialni ogarnia miły i kojący półmrok.

Nowoczesna sypialnia: jak zrobić oświetlenie za łóżkiem?

Decydując się na zbudowanie konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych za łóżkiem i umieszczenie za nimi listwy ledowej (są lepsze od świetlówek nie tylko dlatego, że są energooszczędne, ale też dlatego, że ich nie słychać), pamiętajmy o zbudowaniu listwy chroniącej nasz wzrok przed świecącymi ledami lub świetlówkami, tak by zza niej wydobywało się już tylko miękkie i rozproszone, miłe dla oka światło. Oświetlenie takie powinniśmy dokładnie przemyśleć w fazie projektu albo przed większym remontem. A nastrój jaki stworzymy w naszej nowoczesnej sypialni dzięki oświetleniu za łóżkiem na pewno sprawi, że sypialnia stanie się miejscem, w którym chętnie przebywamy czy relaksujemy się po ciężkim i długim dniu.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE