Aranżacja sypialni czyli wielka waga lekkiej pościeli i błogi spokój

Aranżacja sypialni  to tylko nasza sprawa. Oczywiście dobrze jeśli jest spójna z aranżacją wnętrz mieszkania, jednak wystrój sypialni powinien być zgodny z naszym gustem i temperamentem. To jest tylko nasze wnętrze, nikt obcy tu nie zagląda więc moda modą ale aranżacja sypialni powinna spełniać tylko nasze oczekiwania. Jedno czego dobrze jest przestrzegać aranżując sypialnię to tego by nie było w niej zbyt wielu rzeczy.

Miękka i kolorowa pościel idealna do miejskiej sypialni
Aranżacja sypialni sprzyjająca wypoczynkowi
Subtelna i kobieca aranżacja sypialni
Wystrój sypialni w stylu eko
Nowoczesny wystrój sypialni w kolorach neutralnych

Przysłowiowej Ameryki nie odkryjemy mówiąc jak ważny jest sen – przecież przesypiamy 1/3 naszego życia! Musimy nabrać sił przed każdym kolejnym dniem pełnym wyzwań. Nie tylko w pracy i w szkole, ale też spełniając marzenia.  Niestety 1/3 z nas cierpi na bezsenność. Zanim sięgniemy po leki warto wprowadzić w życie kilka zmian w aranżacji sypialni. Nawet jeśli sypialnia pełni jeszcze inną funkcję, na przykład w ciągu dnia jest gabinetem lub znajduje się w niej sprzęt treningowy, zadbajmy o to by wieczorem biurko albo rower stacjonarny stawały się niewidoczne – na przykład znikały za stylowym parawanem i nie wbijały nas w poczucie winy, że coś nie zostało zrobione. Czego oczy nie widzą... W wystroju sypialni, wieczorem na pierwszy plan powinno zdecydowanie wybijać się łóżko z piękną i pachnącą pościelą, która wprawi nas w błogi nastrój...

Wystrój sypialni: ładna, miękka i pachnąca pościel to podstawa

Ładna i miła pościel to po wygodnym materacu rzecz najważniejsza w aranżacji sypialni. Wybierajmy pościel z tkanin naturalnych, przepuszczających powietrze i miłych w dotyku. Ma to bowiem zasadnicze znaczenie, czy chętnie kładziemy się do łóżka, czy już na samą myśl o pościeli odprężamy się i chce nam się spać czy wręcz przeciwnie. Ogromne znaczenie ma również to, czy pościel jest ładna. Sprawdzają się wzory kojarzące się czymś miękkim, kwiatowe, kolorowe lub jednobarwne w zależności od tego co lubimy. Unikajmy jednak barw pobudzających, nawet jeśli są to nasze ulubione kolory. Jeśli jesteśmy alergikami, wybierając pościel zwróćmy jeszcze koniecznie uwagę na to, by można było ją często prać w pralce i prasować.

Aranżacja sypialni: co jeszcze jest ważne oprócz ładnej pościeli

Oprócz pościeli wpływ na sen ma także to znajduje się w sypialni oprócz łóżka. Jeśli mamy kłopoty z zasypianiem wynieśmy wszystko to, co nam przeszkadza albo nas denerwuje, czyli telewizor, komputer, nawet głośno tykający lub jasno świecący zegar. Znaczenie ma również kolorystyka ścian. Łagodne, stonowane barwy szarości, błękitu czy beżu nie są tu bez znaczenia. Dla odważnych sprawdzą się też w aranżacji sypialni ciemne kolory ścian: granatowe, antracytowe lub w kolorze dojrzałych, ciemnych winogron. Nie montujmy też w sypialni ostrego światła. Najlepsze będzie punktowe przy łóżku i pośrednie tworzące miłą atmosferę. Nie zapominajmy też o ramie łóżka – miękkie, przyjemne w dotyku zagłowie sprzyja chwili z książką przed zaśnięciem. Jedną z najbardziej jednak istotnych rzeczy wpływających na dobry sen jest wygodny, dobrze dobrany do naszych potrzeb materac. Jeśli budzimy się wypoczęci i pełni sił do działania oznacza, że aranżacja sypialni i jej wyposażenie sa  zgodne z naszymi prawdziwymi oczekiwaniami.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe Zara Home

POLECANE ARTYKUŁY