Mała sypialnia ze schowkiem: maksymalne wykorzystanie przestrzeni małej sypialni w kawalerce

2014-06-06 14:15 Agnieszka Zawadzka

Oniryczna mała sypialnia z szaro-lawendową kolorystyką wnętrza, przy jednocześnie bardzo graficznych dodatkach, jest pełna niezwykłości, mimo niewielkiej przestrzeni. Proste, ładnie zaprojektowane meble i designerskie dodatki budują wystrój sypialni. A to dopiero początek niespodzianek w tym niewielkim sypialnianym wnętrzu w kawalerce...

Mała sypialnia, wygospodarowana z niedużej kuchni w 40-metrowej kawalerce, urzeka genialnym doborem kolorystyki i dodatków. Pomalowany na biało klasyczny parkiet w jodełkę optycznie powiększa i rozjaśnia małą przestrzeń wnętrza sypialni. Szare, wpadające w lila ściany otulają wnętrze sennym woalem. Nawiązujące do koloru ścian dodatki o pięknych fakturach (szara, pikowana narzuta, wełniany pled i „misiowy” dywanik) czynią wystrój sypialni bardziej przytulnym. Kubistyczne dodatki w postaci modułowych paneli ściennych 3D w roli zagłówków, wprowadzają miękką i kolorową, artystyczną kompozycję oraz przyjemnie wyciszają kącik do spania.

Mała sypialnia: mebli akurat

Małe wnętrze sypialni zostało doskonale zorganizowane i nieoczekiwanie pomieściło wiele funkcjonalnych sprzętów i mebli. Oprócz dużego, rozłożystego łóżka z funkcjonalnymi szufladami na pościel, swoje miejsce w tej aranżacji sypialni znalazły także stylizowana, wąska komoda, czy owalny biały stolik nocny. Białe, proste kinkiety (inspirowane szkołą Bauhausu) optycznie zamykają modułową kompozycję „zagłówka”, nawiązując także do koloru podłogi, stolika i frontów szuflad na pościel. Jednak to nie one stanowią o najciekawszej części małej sypialni. Co więc kryje dalsza część małej sypialni?

Mała sypialnia: funkcjonalne kąty

Tuż pod oknem, naprzeciw sypialnianego łóżka, wygospodarowano miejsce na autorski projekt właścicielki – podokienne siedzisko z ukrytymi w jego wnętrzu schowkami. Wykonaną z drewnopochodnej płyty OSB (tańszej od płyt MDF) obudowa siedziska oraz wisząca półka wzdłuż okna, pomalowano na ciemno grafitowy odcień szarości. Schowek mieści w sobie najtrudniejsze do przechowywania, niewymiarowe sprzęty, jak np. odkurzacz. Pokryty miękkim materacem w szarym obiciu schowek stał się dzięki temu funkcjonalnym siedziskiem w sypialni. Aby móc wygodnie z niego korzystać, boki ścian wyłożono miękkimi, falistymi panelami z pianki – oczywiście w kolorze szarym. Poduszki w szaro-złociste graficzne wzory, obraz studentki ASP oraz kilka osobistych drobiazgów dopełniają aranżacji sypialni. A wiszący dyskretnie nad jednym z modułów telewizor w nienachalny sposób przemyca do wnętrza sypialni „ruchome obrazy”.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021