KRÓLEWSKA SYPIALNIA z fantazją: 10 inspiracji na aranżacje sypialni z przepychem ZDJĘCIA

2013-10-31 14:04

Sypialnia w królewskim stylu? Czemu nie! Jeśli lubimy taki styl, pokuśmy się o aranżację sypialni z przepychem i fantazją. Zobacz zdjęcia w naszej galerii i znajdź inspiracje dla siebie.

Aranżacja sypialni w królewskim stylu na pewno będzie oryginalnym rozwiązaniem.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Tak urządzona sypialnia na pewno stanie się naszym ulubionym wnętrzem, w którym poczujemy się niemal jak w pałacu. Realizując nasze władcze fantazje, zwróćmy jednak uwagę na kilka ważnych detali, które są obowiązkowe w królewskiej sypialni.

Królewska sypialnia: styl zobowiązuje

W sypialni rodem z pałacu koniecznie powinien znaleźć się baldachim. Ta dekoracja łóżka sprawdzi się zwłaszcza w sypialniach wysokich z dość dużym łóżkiem. Generalnie w królewskiej sypialni im większe łoże, tym bardziej po królewsku. Baldachim nad łóżkiem może być bogato zdobiony, ale dopuszczalne są też wersje skromniejsze – bardziej nowoczesne.

Kolejną ważna sprawą w aranżacji sypialni w królewskim stylu są kolory. Możemy wybierać z ponadczasowej bieli, złota oraz wyrazistych brązów. Dobrym uzupełnieniem takiej aranżacji sypialni jest żyrandol – wiszący, duży i bardzo dekoracyjny.

Nie zapominajmy również o zagłówku: w pałacowej sypialni powinien być wysoki, dekoracyjny – najlepiej pikowany.

Królewska sypialnia powinna błyszczeć - satyną, jedwabiem, welurem, dopuszczalna jest także lakierowana skóra.

Zasada w aranżacji sypialni w stylu królewskim jest jedna: ma być przepych. Postarajmy się jednak zachować dobry smak i dopasować elementy aranżacji sypialni do wielkości wnętrza.