Jak urządzić przytulną SYPIALNIĘ? 10 rozwiązań z prawdziwych wnętrz ZDJĘCIA

2014-01-03 11:54

Sypialnia to intymna przestrzeń w domu. Nie dla gości, nie na pokaz, ale dla nas samych. Urządzając sypialnię możemy więc puścić wodze fantazji i zdecydować się na dodatki oraz kolory, które sprawią nam największą przyjemność, ale także pomogą odpocząć.

Sypialnia to bezpieczne schronienie, miejsce, w którym można się skryć, unikając hałasu i reszty domowników. Zastanawiając się jak urządzić sypialnię, pamiętaj że spokój i przytulność są w sypialni bardzo wskazane. Z pomocą w urządzaniu przytulnej sypialni przyjdą nam tkaniny. Tłumią hałas, a więc polepszają warunki akustyczne w pomieszczeniu. W przytulnej sypialni sprawdzi się na przykład miękkie obicie zagłówka łóżka, tapicerowana ściana, puszysty dywan czy lejące się zasłony.

Urządzanie przytulnej sypialni: kolory

Z barw w przytulnej sypialni pożądane są kolory natury - beże, kolory kamieni i brązy. No i uniwersalna, wszechobecna biel. Mocne kolory w sypialni? Raczej tylko w roli łatwych do zmiany dodatków albo farb – na ścianie czy drzwiach. Bo w sypialni przede wszystkim mamy odpoczywać. Jeśli jednak dobrze czujemy się wśród mocnych barw możemy urządzić sypialnię w stylu glamour – z połyskującymi, mocnymi kolorami i wyrazistą tapetą lub mocnym kolorem na jednej ze ścian. Pamiętajmy jednak, aby nie wprowadzić zbyt wiele ciemnych barw do aranżacji sypialni – zwłaszcza do małej sypialni – bo może się wówczas okazać przytłaczająca. 

Zadbajmy też o dobrą aurę naszej sypialni, dobierając na przykład do kompletu jasnej pościeli dodatki: narzuty z wyszywanym żakardowym wzorem, haftowane poduchy, lampy o ciepłej barwie światła. W ten sposób stworzymy przytulny i romantyczny klimat w sypialni. Niech łóżko zachęca do błogiego odpoczynku.

Przytulna sypialnia: jak ją urządzić?

W małych mieszkaniach urządzenie sypialni wymaga dobrego planu. Powinniśmy wiedzieć, jak duże łóżko chcemy wstawić do naszej sypialni, czy potrzebne będą także inne meble – szafki nocne, a może nawet szafa. Zadbajmy o to, aby nie zagracić naszej sypialni zbędnymi meblami, których nadmiar utrudni odpoczynek. Wybierzmy do sypialni dobre oświetlenie – na przykład górne i kilka mniejszych punktowych. Pomogą doświetlić na przykład toaletkę lub ułatwią czytanie książki w łóżku. Do sypialni wybierajmy takie kolory, wśród których czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Na podłodze połóżmy materiał, po którym miło się stąpa tuz po przebudzeniu – drewno, dywan, miękka wykładzina.