Drzwi przesuwne ERKADO. Funkcjonalne i modne rozwiązanie do niewielkich mieszkań

2021-04-01 13:37 Barbara Ruppel
Drzwi przesuwne LOFT STANDARD marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi przesuwne LOFT STANDARD marki Erkado

Aranżując niewielkie mieszkanie, bardzo ważne jest, by położyć nacisk na funkcjonalne i praktyczne rozwiązania. Dobór elementów, które nie przytłoczą ani nie zagracą pomieszczenia nie ogranicza się jedynie do kolorów ścian, zabudowy meblowej czy oświetlenia. Niezwykle ważne są również drzwi. Jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań do małych mieszkań są systemy drzwi przesuwnych. Wspólnie z marką ERKADO postanowiliśmy przyjrzeć się tego typu drzwiom i sprawdzić, dlaczego warto wybrać je zamiast drzwi tradycyjnych.

Drzwi przesuwne – oszczędność miejsca w nowoczesnym wydaniu

Mały metraż mieszkania wymusza zastosowanie konkretnych rozwiązań, dzieki którym pomieszczenia optycznie wydają się większe i przestronniejsze. Jeśli w naszym M brakuje miejsca na drzwi tradycyjne, warto pomyśleć o zakupie drzwi przesuwnych. Dla przykładu, systemy drzwi przesuwnych ERKADO dzięki nowoczesnemu wyglądowi i innowacyjnym technologiom doskonale sprawdzą się w kawalerkach i małych mieszkaniach, będąc atrakcyjną ozdobą wnętrza i dyskretnie dzieląc powierzchnię mieszkalną.

By mieć pewność, że drzwi przesuwne będą idealnie dopasowane do wnętrz, specjaliści marki ERKADO zalecają podjęcie decyzji o wyborze konkretnego modelu drzwi już na wczesnym etapie projektowania mieszkania. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać najkorzystniejszy model drzwi – nie tylko pod względem wyglądu, ale również systemu prowadnic itd.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi przesuwne chowane w ścianę marki Erkado

Drzwi przesuwne ERKADO możemy zamówić w dwóch wariantach: jako drzwi przesuwne chowane w ścianę oraz drzwi w systemie naściennym. Pierwsza opcja będzie wymagała przygotowania miejsca na umieszczenie w ścianie specjalnej kasety, w której będą chowały się drzwi. Co więcej, ERKADO ma w swojej ofercie tzw. System magic, który (jak sama nazwa wskazuje) pomaga ukryć system przesuwny, który zapewnia estetyczną kompozycję.

System drzwi przesuwnych naściennych to opcja, którą docenią osoby gustujące w bardziej tradycyjnych rozwiązaniach. Jeśli zdecydujemy się na tego rodzaju drzwi, pamiętajmy, by na ścianie, na której będzie zamocowane skrzydło nie było żadnych gniazdek, włączników elektrycznych czy obrazów, ponieważ mogą one utrudnić, a nawet uniemożliwić otwieranie i zamykanie drzwi.

Zobacz katalog produktów marki ERKADO 
kod qr

Autor: ERKADO

Zeskanuj kod QR i zobacz więcej produktów marki ERKADO

Idealne rozwiązanie do loftowych wnętrz

Wnętrza industrialne inspirowane amerykańskimi loftami z lat 50. cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce. Projektanci i architekci wnętrz pokochali surowe, fabryczne i przestronne pomieszczenia, dające ogromne możliwości aranżacyjne.

Ponieważ wnętrza loftowe rezygnują z nadmiaru ścianek działowych na rzecz otwartych przestrzeni, systemy drzwi przesuwnych doskonale się w nich odnajdują! Drzwi przesuwne w lofcie skutecznie dzielą przestrzeń, nie zaburzając przy tym klimatu i fabrycznego charakteru wnętrza.

Drzwi przesuwne LOFT RETRO marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi przesuwne LOFT RETRO marki Erkado

Systemy przesuwne LOFT i LOFT STANDARD marki ERKADO pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w lofcie, a wyeksponowane na prowadnicach, podkreślają surowy klimat mieszkania. Drzwi przesuwne LOFT z okleinami doskonale imitującymi naturalny kolor dębu, w połączeniu z czarnymi pochwytami w wersji industrial lub retro pomogą nam uzyskać efekt rodem z prawdziwego amerykańskiego loftu!

Wnętrza industrialne uwielbiają łączyć ze sobą różne materiały: stal z drewnem, drewno ze szkłem, szkło ze stalą. Dlatego wybierając drzwi przesuwne do swojego loftu, warto rozważyć zakup modelu wykonanego ze szkła. Na przykład drzwi szklane GRAF marki ERKADO, które zostały wykonane ze szkła hartowanego (nazywanego również szkłem bezpiecznym).

Drzwi przesuwne GRAF marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi przesuwne GRAF marki Erkado

W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi szklanych model GRAF jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Gdy do tego modelu dobierzemy np. ościeżnice stalowe oraz pochwyty w wersji industrial lub retro, nasze drzwi zyskają na solidności oraz jeszcze bardziej podkreślą industrialny charakter wnętrza. Ponadto, szklane drzwi GRAF marki ERKADO świetnie radzą sobie z tłumieniem dźwięków, dlatego śmiało możemy je wykorzystać nawet w biurach.

A co z dużymi przestrzeniami? Czy systemy drzwi przesuwnych ERKADO możemy zamontować również w większych mieszkaniach? Jak najbardziej! Specjaliści ERKADO opracowali podwójny system przesuwny, dzięki czemu nawet na dużych powierzchniach będziemy w stanie cieszyć się z tego typu drzwi. Możemy nawet wykorzystać je jako sposób dzielenia przestrzeni, zamiast grubych ścian działowych! Drzwi przesuwne ERKADO wykorzystamy na wiele sposobów i w różnej wielkości pomieszczeniach i zawsze dopasujemy je do swoich indywidualnych potrzeb.

Więcej o systemach drzwi przesuwnych ERKADO na stronie https://erkado.pl/.

Drzwi przesuwne z systemem Magic marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi przesuwne z systemem Magic marki Erkado
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021