Ciekawy projekt SYPIALNI Z BIURKIEM: radzimy jak urządzić biuro w sypialni

2015-06-08 12:20 Karolina Klepacka|Opracowanie: Redakcja

Ciekawy projekt sypialni pozwolił urządzić w niej wygodne biuro. Miejsce do pracy w sypialni to biurko ustawione pod oknem. Sypialnia dzięki dodatkom sprawia wrażenie wesołej i kolorowej. Na drugi rzut oka stwierdzamy, że wszystkie meble w sypialni są białe, poza drewnianym łózkiem. 

Projekt sypialni jest funkcjonalny i ciekawy. Dzięki dobrej aranżacji jest w niej miejsce do spania, ale także poręczne miejsce do pracy, czyli biurko postawione pod oknem. Kolorowe dodatki ożywiły spokojne wnętrze sypialni. Właściciele bardzo lubią stojące przy blacie, pełniącym rolę biurka, autentyczne szkolne krzesło – jest odrapane i twarde, ale ma charakter. Biała strefa pracy zaprojektowana w sypialni wtapia się w tło. Dla odmiany łóżko z ciemnego drewna jest zawsze posłane na kolorowo.  Urządzenie miejsca do pracy w sypialni bywa wyzwaniem. Ale nawet niewielka przestrzeń może być wygodna.

Projekt sypialni z biurkiem: użyj ściany

Ścianę w sypialni obok biurka warto szczelnie zabudować. Do tego niezbędne jest wykonanie w projekcie sypialni mebli na wymiar – kosztowne, ale opłacalne. Dzięki nim maksymalnie zagospodarujesz dostępną powierzchnię, a także wyrównasz wnękę czy załamanie ściany. Ponieważ architekt odebrał sypialni nieco przestrzeni, aby powiększyć salon, ukrył powstałą nierówność ściany pod zabudową. Fronty mebli w sypialni są wyrównane, ale ich wnętrze różni się głębokością. Płytsza część mieści półki na dokumenty i drobne rzeczy, w głębszej jest miejsce na ubrania.

Projekt sypialni: blatu nigdy dość

W projekcie sypialni z miejscem do pracy najlepiej umieścić blat pod oknem, na całej długości ściany. Pod taki blat wejdą dodatkowe komody, nie będzie też problemu z ustawieniem komputera i drukarki. Blat można przedłużyć jeszcze bardziej: niech np. płynnie przechodzi w półkę na sąsiedniej ścianie, to ujednolici zabudowę i zwiększy powierzchnie robocza. Projekt małej sypialni jest ciekawy, a funkcjonalna zabudowa zapewniła wygodne miejsce do pracy.

Galerie zdjęć: inspiracje na miejsce do pracy w mieszkaniu