Beż i niebieski połączone w sypialni

2008-04-11 2:00

Aranżacja sypialni w kolorze beżowym i niebieskim jest zmysłowa i nastrojowa. Miękkie tkaniny, kojące kolory w sypialni, zmysłowe dźwięki i zapachy tworzą aranżację pełną spokoju. Urządzając sypialnię zadbajmy o dobrą bazę, czyli podłogi i ściany do pokoju snów.

Aranżacja sypialni utrzymana jest w ciepłych, kojących kolorach: na ścianach dominuje kolor beżowy, meble są w kolorze brązowym, a dodatki w niebieskim. Sypialnia powinna być wygodna i przytulna. Nie na darmo mówi się o wstawaniu lewą nogą z łóżka. Ale nie wystarczy wyciągnąć spod kołdry tę właściwą, ważne, by stopa na dzień dobry zetknęła się z przyjaznym materiałem - ciepłym w dotyku drewnianym parkietem i puszystym dywanem - to dobre wybory do sypialni. Mogą one mieć zbliżony kolor, wtedy sypialnia będzie uporządkowana i zrobi wrażenie większego pomieszczenia. Beżowa sypialnia jest przytulna i ma wzorowo zestawione kolory.

Kolory w spialni: beżowy, brązowy i niebieski

Jakie powinny być kolory w sypialni? Jasna ściana w sypialni nie oznacza, że ma być biała. Porzućmy sterylny kolor na przykład na rzecz łagodnych odcieni beżu, które świetnie łączą się z niebieskimi tkaninami. Beż, brąz i niebieski sprawią, że aranżacja sypialni nabierze przytulności. Jeśli jasną podłogę i ściany potraktujemy jako neutralne tło, warto pokusić się o wprowadzenie jeszcze jednej barwy do sypialni - ciemnego drewna. Drzwi i meble o takim kolorze (np. bejcowany dąb lub orzech) będą odpowiedzialne za charakter całej aranżacji sypialni - wyrazisty, bardziej klasyczny i elegancki niż w przypadku wnętrza sypialni zaaranżowanego monochromatycznie. Urządzając sypialnię, nie zapominajmy o dekoracyjnych możliwościach fotografii. Stylowa sepia przeniesie nas w czasie.

Dobrze dobrane: aranżacja sypialni

Aby odnieść sukces w aranżacji sypialni, niezależenie od stylu wnętrza, różne elementy wyposażenia muszą być dobrze dobrane. Podczas urządzania sypialni, pamiętaj:

  • Łączenie drewna (lub drewna i paneli) uda się na pewno w aranżacji sypialni, gdy zestawimy te bez wyraźnego rysunku.
  • Ściana i podłoga w sypialni w zbliżonym kolorze wymagają także podobnej listwy.
  • Przy kontrastowo dobranej barwie ściany w sypialni listwa w kolorze podłogi powiększy optycznie wnętrze.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022