urządzamy.pl

Wyjątkowy projekt mieszkania: sypialnia z łazienką! Prawda, że ładnie?

Sypialnia z łazienką, jako połączona przestrzeń, to ciekawy fragment dobrego projektu mieszkania. Jak to zrobić, by połączone ze sobą, a jednocześnie otwarte przestrzenie sypialni z łazienką spełniały swoją funkcję i jednocześnie zapewniały intymność właścicielom? Czy to w ogóle możliwe?

Łóżko projektowane na wymiar w sypialni z łazienką
Sypialnia z łazienką: widok z łóżka na łazienkę
Sypialnia z łazienką: widok na część umywalkową
Sypialnia z łazienką oddzielone tajemniczą ścianką
Łazienka gościnna, jedyna wydzielona w domu

Salon z kuchnią jako wspólna przestrzeń to już standard. Teraz przyszła kolej na łączenie sypialni z łazienką. Połączona sypialnia z łazienką w jedną otwartą przestrzeń, to doskonały pomysł, jednak wymagający dobrze przemyślanego projektu mieszkania. Sypialnia i łazienka to wnętrza w domu, które powinny zapewniać właścicielom podstawową intymność. Na pewno ta wspólna przestrzeń powinna znajdować się w takim miejscu mieszkania, do którego przez przypadek nie wejdą nieproszeni goście. Dobrym pomysłem jest więc zaaranżowanie takiej wspólnej przestrzeni sypialni z łazienką w mieszkaniu lub domu dwupoziomowym, w którym parter jest ogólnodostępną przestrzenią dzienną, natomiast góra jest już całkowicie prywatna. Autorem projektu wnętrz jest Marta Sikorska, współwłaścicielka pracowni Sikorska & Kiryłowicz Architekci.

Sypialnia otwarta na łazienkę

Prezentowana na zdjęciach sypialnia, która stanowi wspólną przestrzeń z łazienką zaprojektowana została na miarę. Łóżko ustawione zagłowiem w stronę ściany ma za plecami specjalną wnękę, do której można odkładać na noc właśnie czytaną książkę. Łóżko w sypialni jest komfortowe, obite luksusowa tkaniną marki Ralph Lauren i wyposażone w komfortowe oświetlenie. Ponadto pomiędzy sypialnią i łazienką postawiono niską ściankę - niespodziankę, obłożoną eleganckim drewnem dębowym, które scala optycznie oba pomieszczenia. Ścianka ta kryje swoją tajemnicę… jest w niej ukryty telewizor, który wyjeżdża do góry na zawołanie. Dodatkowo fornir dębowy w sypialni znajduje się na zabudowie przy łóżku.

Łazienka otwarta na sypialnię

Jeśli decydujemy się na połączenie sypialni z łazienką w jedną wspólną i otwartą przestrzeń w projekcie mieszkania, warto jest wydzielić i zamknąć drzwiami toaletę. Czasem też dobrze - tutaj tak właśnie zrobiono - jest zamknąć przestrzeń prysznica. Podczas dłuższej kąpieli wydobywa się z kabiny dużo wilgoci, ale przede wszystkim jest głośno. Kąpiel w wannie w otwartej przestrzeni to już zupełnie inna historia, jak mawiał klasyk. Kąpiel w wannie na pewno nikomu innemu nie przeszkadza, a zapach płynu do kąpieli lub soli kąpielowej roznoszący się po pomieszczeniu jest bardzo przyjemny. Robiąc projekt mieszkania, w którym łączymy sypialnię z łazienkę, pamiętajmy by wykorzystane materiały do ich aranżacji były takie same lub bardzo podobne. Tylko wtedy taka wspólna przestrzeń ma sens i nikomu nie przyjdzie do głowy stwierdzenie, że sypialnia z łazienką zostały połączone przez przypadek lub w ostatniej chwili remontu. Tak jak salon z kuchnią szczycą się meblami pokrytymi tym samym fornirem lub lakierem, tak sypialnia z łazienką powinny być wykończone tym samym kamieniem, płytkami lub drewnem. Oczywiście proporcje materiałów mogą być różne w zależności od tego w którym pomieszczeniu się znajdują, jednak powinny być takie same.

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia