Wybieramy najciekawsze projekty sypialni 2014. Galeria zdjeć!

Projekt sypialni w stylu nowoczesnym  czy klasycznym? A może sypialnia z łazienką? Czy styl nowoczesny przeważał w projektach sypialni w 2014 roku? Powoli zaczynamy podsumowywać to co działo się w aranżacji wnętrz w 2014 roku. Jakie projekty sypialni cieszyły się największą popularnością w 2014 roku?

Projekt sypialni zwiewnej i eterycznej
Projekt sypialni z elementami stylu orientalnego
Projekt sypialni z łazienką
Projekt sypialni w wesołej kolorystyce
Projekt sypialni na antresoli

Czy w 2014 roku dało się zauważyć dominujący trend w projektach sypialni? Czy były to sypialnie w stylu nowoczesnym, klasycznym czy może w stylu eko? Czy różnią się aranżacje sypialni w wielkich miastach od tych na przedmieściach? Okazuje się, że nie. Coraz częściej lubimy projekty sypialni proste i przejrzyste, bez niepotrzebnych zdobień i dekoracji. Wiadomo, ze najłatwiej o taka sypialnie w stylu nowoczesnym, ale te klasyczne czy eklektyczne też są spokojne i nastawione na możliwość wyciszenia i odpoczynku.

Sypialnia inspiracje: miękkie tkaniny w sypialni z łazienką

Coraz szybsze tempo życia powoduje, że potrzebujemy miejsca do wyciszenia. A najlepszym miejscem w domu, pozwalającym na odprężenie i wyciszenie jest właśnie sypialnia. Stąd coraz więcej sypialni z łazienkami, połączonymi w jedną całość, w których możemy czuć się jak w spa. Sypialnie z łazienkami najczęściej aranżowane są w stylu nowoczesnym. Ciekawe jest również  to, że coraz częściej stosowano, bez względu na styl sypialni, ciekawe tkaniny dekoracyjne. Możemy zauważyć piękne zasłony opierające się na podłodze, połączone ze storami rzymskimi,  proste narzuty i pledy przykrywające wygodne, tapicerowane łóżka oraz bogactwo poduszek. Tkaniny sprawiają, że dźwieki są tłumione, a wnętrze ciche.

Sypialnia inspiracje: gładkie szarości i beże czy kolorowe pasy, kraty albo groszki?

Kolorystyka panująca w sypialniach w 2014 roku jest raczej neutralna. Zazwyczaj są to spokojne szarości i beże, czekoladowe brązy i biele. Czasem pojawiają się w projektach sypialni i pięknie wyglądają też przydymione błękity i pudrowy róż. Rzadko zdarzają się w sypialni mocne i nasycone kolory. Az szkoda, bo ciekawie połączone, na przykład turkus z limonką, tworzą niebanalne i bardzo optymistyczne wnętrza, wprawiające w dobry humor od samego rana. Częstymi elementami aranżacji sypialni są też tapety. Czasem bardzo eteryczne i delikatne, czasem natomiast wyjątkowo wyraziste, w mocnych kolorach i wzorach. Zobaczcie nasze sypialnie inspiracje – w galerii zdjęć.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY