Sypialnia w stylu rustykalnym: inspiracje na wystrój

Sypialnia w stylu rustykalnym: inspiracje na wystrój eko. Zmęczeni stresem i miejską wrzawą, wciąż niewyspani marzymy o wypoczynku tam, gdzie wszystko jest jeszcze naturalne i proste. Wakacyjny błogostan trwa jednak za krótko. Stwórzmy więc sobie oazę spokoju w stylu rustykalnym we własnej sypialni.

Sypialnia w stylu rustykalnym
Sypialnia w stylu rustykalnym
Sypialnia w stylu rustykalnym
Sypialnia w stylu rustykalnym
Sypialnia w stylu rustykalnym

Nasza propozycja aranżacji sypialni w stylu rustykalnym jest bardzo łatwa do naśladowania.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Nie musimy rezygnować z luksusu i wygody na korzyść wiejskiej siermiężności ani z nowoczesności na rzecz regionalnej "cepeliady".

Sypialnia inspiracje: styl rustykalny

W prezetowanej aranżacji sypialni nawiązującej do stylu rustykalnego łóżko jest współczesne, komfortowe i modne, bo z wysokim, miękkim zagłówkiem. Ale ubrane już tylko w naturalne gładkie tkaniny. Zamiast szykownej narzuty - gruby wełniany koc z frędzlami. Pufy przypominające jutowe worki wzmacniają wrażenie naturalności i prostoty charakterystycznych dla rustyklanych wnętrz. Jeśli patrząc na wystrój tej sypialni, mamy wrażenie panującej w niej ciszy, to dzieje się tak dzięki stonowanym barwom. W sąsiedztwie piaskowego beżu, szarości i czerni biel poduszek i podłogi staje się mocnym, żywym akcentem. Aż błyszczy. Poza tym w sypialni rustykalnej niewiele się dzieje. Ważne są przestrzeń wokół łóżka i widok z okien - najlepiej na ogród lub las. Gdyby jednak pejzaż miejski bużył nam sielankę, wystarczy przesłonić je roletami z białego płótna. Wpuszczą miękkie nastrojowe światło do sypialni. Stworzą błogi nastrój do relaksu, na przykład przy partyjce szachów. Folklor, styl eko pociąga projektantów. My bawimy się pięknie w wieś, designem i aranżacjami z motywami ludowymi.

Ocena: 0
Tekst: Hanna Rybarska Stylizacja: Basia Dereń-Marzec Zdjęcia: Rafał Lipski Źródło: Dobre Wnętrze

POLECANE ARTYKUŁY