Przytulna sypialnia: patent na ciepły wystrój

Przytulna sypialnia powinna zachęcać do relaksu i wypoczynku, dlatego musi panować w niej przyjazna atmosfera. Łatwo taki wystrój sypialni wykreować bez względu na to, w jakim stylu urządzone jest wnętrze.

Sypialnia w szarościach
Sypialnia w kolorze pastelowym
Dekoracyjna ściana w sypialni
Modna sypialnia
Sypialnia: nowoczesna przytulność

Przytulna sypialnia sprzyja odpoczynkowi. Podpowiadamy jak uzyskać ciepły i relaksujący wystrój. Beże, mgliste szarości skandynawskiego poranka, drewniane sprzęty, przyjemne w dotyku tkaniny i dużo dodatków tworzą niezwykle przyjazną atmosferę.

Sprawdź też: sypialnia galerie zdjęć >>>

Pomimo nowoczesnych mebli taka sypialnia zawsze bedzie wyglądała przytulnie. Podpowiadamy, jak stworzyć idealna scenerię do relaksu. Zacznijmy urządzanie sypialni od doboru kolorów. Na ścianach sypialni najlepiej postawić na biele i szarości, sprawdzają się też pastele – nie męczą oczu, są delikatne i neutralne. Jeśli decydujemy się na drewno w aranżacji sypialni, warto wybrać jasne, z wyraźnym usłojeniem – dodaje ciepła, jest bardzo naturalne i tworzy przytulny wystrój wnętrza.

Przytulna sypialnia: co na ściany?

W sypialni spędzamy sporo czasu, bo średnio 6-8 godzin. Ważne więc, by wszystko sprzyjało zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Farby do malowania ścian w sypialni powinny być wodorozcieńczalne, a nie na bazie szkodliwych dla zdrowia rozcieńczalników. Zgodnie z regulacjami unijnymi (od 2010 roku) farby do wnętrz nie mogą zawierać więcej niż 30 g/l LZO, czyli lotnych związków organicznych (na etykietach pojawia się też skrót VOC, ang.: votaile organic compounds). Jednak wiele farb ma ich 30-krotnie mniej lub niemal wcale (potwierdzają to certyfikaty, m.in. E.L.F., A+). Jakie wybrać tapety do sypialnia? Naturalne (bez związków PVC i włókna szklanego), gładkie (by nie osiadał na nich kurz). Najlepsze to papierowe lub podklejone fizeliną. Z certyfikatami na etykiecie: PTA lub FSC®3 Greenguard Children & Schools® oraz gwarancją HP (znak, że farby użyte do druku nie zagrażają zdrowiu).

Przytulna sypialnia: dobieramy tkaniny

W sypialni nie może zabraknąć przyjemnych w dotyku materiałów. Puszyste sztuczne futro, welur i wełna doskonale się nadają do stworzenia otulającego wystroju. Już na pierwszy rzut oka widać, że są miękkie – aż chce się ich dotknąć!

Przytulna sypialnia: łóżko z tapicerowanym zagłówkiem

Jeśli Wasze drewniane łóżko wydaje sie już być mało przytulne i marzycie o tapicerowanym zagłówku, mamy dla Was pomysł i instrukcję jak szybko i łatwo odnowić drewniane łóżko i uczynić je bardziej przytulnym. Zobaczcie WIDEO

Przytulna sypialnia: dodatki

Znajdź w sypialni miejsce na rodzinne skarby. Pamiątki z podróży, maskotka, która towarzyszy nam od zawsze, czy stara, sfatygowana, ale wciąż ukochana poduszka – mają znaczenie nie do przecenienia. Dobrze się kojarzą, przywołują miłe wspomnienia. Nie przejmujmy się, jeśli nie do końca pasują do wystroju sypialni - w ich przypadku zupełnie nie o to chodzi! Kiedy otaczamy się rzeczami z pozytywną energią, łatwiej nam się zrelaksować po ciężkim, intensywnym dniu.

Ocena: 0
Zdjęcia: Maria Miklaszewska

POLECANE ARTYKUŁY