Sypialnia z łazienką na długie dziesięciolecia zarezerwowana była wyłącznie dla wnętrz ekstrawaganckich, będących w opozycji do projektów funkcjonalnych i praktycznych. Popularne od XVIII wieku buduary (zajmowane wyłącznie przez panią domu), umieszczane były zazwyczaj na osi sypialnia - salon. Niezwykle praktyczna funkcja gotowalni, czyli pomieszczenia garderoby, toaletki i miejsca do odpoczynku w ciągu dnia, czyniła buduar jednym z najprzyjemniejszych i szalenie kobiecych pomieszczeń w domu. Prezentowany projekt sypialni z łazienką jest silnie inspirowany zarówno komfortem i relaksacyjnym charakterem stylowych buduarów, jak i elementami stricte współczesnego stylu projektowania wnętrz. Pastelowa aranżacja sypialni z łazienką zachwyca kolorami i pięknymi wzorami na ścianie i podłodze.

Sypialnia z łazienką: wzory w roli głównej

Prezentowana aranżacja sypialni z łazienką została zdominowana przez piękne tapety i wzory płytek na podłodze. Mocny wzór, jego intensyfikacja i powielanie w ramach jednego wnętrza nasuwa projektowe inklinacje w kierunku stylu secesji i kultowych projektów tapet Williama Morrisa. Silnie nacechowana intensywnym wzorem tapeta z motywem żurawi zdobiąca ścianę za łóżkiem w sypialni i ścianę w łazience, utrzymana jest w kolorystyce zgaszonej zieleni, beżu i kremu. I choć już na pierwszy rzut oka widzimy różnorodne ornamenty tak w rysunku tapety (inspirowanej bardziej sztuką Dalekiego Wschodu, stylem japońskim), jak i podłogi z płytek cementowych (o wzorach silnie zbliżonych do maureski), to w każdym z tych silnych motywów znaleźć możemy wspólny łącznik w aranżacji sypialni – kolor. Ciepły beż, przewijający się zarówno w rysunku tła na tapecie („Monsoon Moon”), a nieco intensywniej w kolorze płytek (Mosaic del Sur) na podłodze łazienki, jest silniej zaznaczony w jednolitej kolorystyce tkaniny obiciowej obszernego łóżka z zagłówkiem oraz detalach wyposażenia sypialni – szklanym wazonie na stoliku nocnym, dekoracyjnych poduszkach, ceramice i kilku łazienkowych drobiazgach. Dla zrównoważenia silnych wzorów w aranżacji sypialni z łazienką postawiono na zupełnie białą zabudowę jednej ze ścian, wolnostojącą wannę całą w bieli oraz tłoczoną we wzór, ale konsekwentnie białą narzutę na łóżko. Również spokojny rysunek olejowanego drewna na podłodze sypialni w poza kąpielowej części wnętrza, uspokaja i organizuje przestrzeń. Te niepozorne równoważniki pozwoliły na wydobycie prawdziwej urody i potencjału użytych we wnętrzu sypialni z łazienką motywów, które w konsekwencji nie przytłoczyły odbioru wnętrza.

Sypialnia z łazienką: prognoza na trendy

Przeszklona na całej wysokości lustrem ścianka działowa, która jednocześnie oddziela strefę kąpielową od pozostałej części wnętrza, jest też miejscem dla dwóch niezależnych umywalek. Lustrzana ścianka pełni zatem niejako funkcję statycznego parawanu w stylu glamour, który niechybnie zmierza w kierunku silnego trendu nadchodzących sezonów.

Sypialnia z łazienką: nowoczesność przemycona

Chociaż aranżacja sypialni z łazienką inspirowana jest stylowymi, popularnymi w odległych czasach przestrzeniami, to udało się w nim zawrzeć również stricte współczesne elementy, jak np. ciekawa lampa nad wanną w kształcie dużej żarówki zawieszonej na intencjonalnie zbyt długim kablu. Nowoczesny charakter ma również mobilny wieszak na ubrania, w kształcie drabiny. Opływowy kształt wolnostojącej wanny z lanego marmuru to także na wskroś nowoczesny projekt, mimo iż nawiązuje do wolnostojących wanien żeliwnych, popularnych w stylowych salonach kąpielowych.