Naweł mała sypialnia może być pięknym wnętrzem. Prezentujemy aranżację sypialni z prawdziwego mieszkania. Co decyduje o jej urodzie? Przede wszystkim dobór kolorów. Sypialnia w beżu to było główne założenie projektu. Obejrzyjcie zdjęcia sypialni, w kórej panuje ciepły, spokojny kolor beżowy i miękkie tkaniny: dla nas naprawdę udany projekt!

Sypialnia w beżu: aranżacja

W urządzaniu tej małej sypialni właściciel i projektantka wnętrz postawili na spokojne barwy i miękkie tkaniny - sypialnia miała być w beżu. Nawet kolor ściany ma nazwę „wełniany beż”. Beżowa sypialnia jest mała, stąd pomysł, by miejsce stolików nocnych zajęły lampki podłogowe. – Nie mogło zabraknąć klimatycznego oświetlenia ściany za łóżkiem, które daje przyjemny nastrój w aranżacji małej sypialni i wydobywa dekoracyjną tapetę. Poniżej kilka porad jak urządzić sypialnię, dla właścicieli małych mieszkań.

Jak urządzić małą sypialnię: dobre rady

Zastanawiasz się jak urządzić małą sypialnię? Jeśli masz małą sypialnię to postaw tylko na funkcję spania. Spanie i nic więcej - warto wziąć sobię tę zasadę do serca. Ta najważniejsza reguła dotycząca urządzania małej sypialni oraz higieny snu jest niestety często pomijana w aranżacji sypialni. Paradoksalnie właśnie z powodu małego metrażu mieszkania próbujemy zmieścić w sypialni to, czego nie udało się wstawić nigdzie indziej. Najczęściej są to duża szafa oraz biurko. Tym samym zamieniamy małą sypialnię w garderobę i pracownię. Mała sypialnia będzie relaksująca, jeśli zadbamy w jej aranżacji o ład i ciszę. Dodatkowe funkcje oznaczają bałagan: szafa to stosy ubrań do ułożenia, a biurko – papiery, szum komputera i migające diody. To psuje atmosferę snu. Mała sypialnia jednofunkcyjna jest natomiast zawsze przygotowana do spania. Pamiętaj, ograniczyć liczbę sprzętów podczas urządzania małej sypialni. W sypialni umeblowanej tylko łóżkiem i komódką łatwo zbudować nastrój skromnymi środkami. Wystarczą do uzyskania efektownej aranżacji małej sypialni przyjazne oświetlenie, miękkie tkaniny i świeże powietrze, by z przyjemnością kłaść się do łóżka.