Sypialnia ma 13 metrów, jednak dzięki fototapecie przedstawiającej spaloną słońcem łąkę, wnętrze wydaje się większe. Roślinny motyw sprawił też, że geometryczne formy mebli jakby złagodniały. Właścicielka ceni polskie firmy i chętnie wykorzystuje je w aranżacjach wnętrz. Do sypialni wybrała pościel i zasłony z firmy Decoria. Na idealne lampy trafiła w sklepie Meble VOX. Meble do sypialni (szafa, łózko, stoliki nocne) pochodzą z kolekcji Art Line, Vinotti Furniture. Meble sypialniane mają dębowe okleiny w połączeniu ze skórą. Ciemna barwa koloru wenge, wzmocniona kontrastem białych przeszyć nadaje meblom szykowności i elegancji.

Aranżacja sypialni: kolory i meble do sypialni

Jak urządzić sypialnię, by była przytulna? Recepta na przytulną sypialnię to wybór ciepłych kolorów. Sprawdzą się beże, brązy i tonacje kremowe. Aranżacja sypialni będzie wyglądała żywo, jeśli zestawimy barwy ścian, mebli i dodatków w sypialni na zasadzie kontrastu. Przykładowo na ciemnej podłodze postawmy jasne łóżko (lub przykryjmy je jasną narzutą), a na jasnym dywanie – ciemny stolik albo puf. Warto jedną ścianę w sypialni zrobić dekoracyjną. Taki zabieg nada styl całemu wnętrzu. Ciekawą dekoracją będzie tapeta lub fototapeta, np. w kolorach sepii. W aranżacji małej sypialni wykorzystano fototapetę firmy Eijffinger.

Jak urządzić sypialnię: podłoga do sypialni

Podłoga w sypialni to afromozja - rzadko spotykany w polskich domach gatunek afrykańskiego drewna. Jego handlowa nazwa to assamela lub kokrodua. Drewno jest wytrzymałe, ma piękne usłojenie i bajeczną miodową barwę (bez czerwonego odcienia kojarzącego się z merbau). Taka podłoga jest dość droga, ale właścicielka sypialni nie żałuje tego wydatku.