Dobry sen bez kompromisów. Wybieramy materace ortopedyczne

Wśród dolegliwości nękających współczesnego człowieka niechlubne miejsce w czołówce zajmują problemy ze snem. Jednym ze skuteczniejszych sposobów poprawienia jakości snu jest wysokiej klasy materac. Dostosowany do potrzeb pod względem twardości, sprężystości i innych cech materac zapewni zdrowy sen, a w konsekwencji wpłynie na podniesienie jakości życia w ogóle.

Materac marki Hilding
Materac marki Sleepmed
Materac marki Sleepmed
Materac marki Hilding
Materac marki Hilding

Dlaczego sen jest tak ważny? Czemu warto spać na dobrym materacu?

Podczas snu dokonuje się tak wiele „prac” regeneracyjnych w naszym organizmie, że nie sposób przecenić dobrej jakości nocnego wypoczynku. Przez sen nasze ciało harmonizuje różnego rodzaju procesy metaboliczne i gospodarkę hormonalną. Podczas snu mózg porządkuje swoje zasoby i „powtarza sobie” nabyte umiejętności.

Bez dobrego snu, nasz mózg bez pytania będzie udawał się w ciągu dnia na kilkunastosekundowe „drzemki”, będziemy bardziej podatni na rozdrażnienie, spadnie także nasza odporność.

Specjaliści są jednomyślni: powinniśmy do snu wysokiej jakości przykładać ogromną wagę. Wśród dobrych praktyk związanych z poprawą jakości snu czołowe miejsce zajmuje dobry materac, a najlepiej materac medyczny. Cechy takiego materaca spełniają produkty marek Sleepmed, Hilding i Curem.

 Materac marki Sleepmed

Pokrycia materaców Sleepmed spełniają najwyższe standardy higieny. Również dzięki temu, że możemy je bezpiecznie prać nawet w 60 stopniach.

Fot. Serwis prasowy Hilding Anders

Czym cechuje się dobry materac ortopedyczny?

Co mamy na myśli, pisząc o dobrym materacu? Wysokiej jakości materac powinien być doskonale ergonomiczny. Oznacza to wysoki stopień dopasowania do ciała użytkownika, co zapewnia optymalne podparcie kręgosłupa i odprężenie mięśni.

Ponadto dobry materac medyczny musi cechować wysoka higiena. Musimy mieć gwarancję, że materac przez długi czas będzie czysty, wolny od grzybów, roztoczy i brzydkiego zapachu.

Kolejnym istotnym elementem jest jakość przepływu powietrza wewnątrz materaca, co bezpośrednio przekłada się na regulację wilgotności i temperatury ciała śpiącego, a w konsekwencji na jakość snu.

Ostatnim warunkiem, który musi spełniać dobry materac ortopedyczny jest trwałość. Dobrym nazwiemy tylko taki materac, którym będziemy cieszyć się przez długi czas. Mówimy tu o przynajmniej dziesięcioletniej gwarancji.

Kiedy materac spełnia wysokie standardy w powyższych czterech kategoriach, może ubiegać się o przyznanie certyfikatu jakości szwajcarskiego instytutu AEH. Materace marek Sleepmed, Hilding i Curem produkowanych przez Hilding Anders, jednego z największych producentów materacy na rynku, są jednymi z niewielu, które były w stanie sprostać wymaganiom instytutu.

Co jest najważniejsze przy wyborze materaca?

 

Stojąc przed wyborem materaca, należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, budowę ciała (fizjologiczne krzywizny kręgosłupa), najczęstsze sposoby snu (na boku, na wznak, na brzuchu), wielkość łóżka oraz dolegliwości bólowe z jakimi się zmagamy. Warto również wykonać tzw. test dłoni, co znacznie skróci czas wyboru.

 

Leżąc na plecach, wsuń swoje dłonie pod plecy w części lędźwiowej. Twoje dłonie powinny wsuwać się pod plecy z niewielkim oporem. Zapewni to prawidłowe ułożenie kręgosłupa w naturalną krzywiznę litery S. Jeśli masz problem ze wsunięciem dłoni pod plecy lub dłoń wsuwa się swobodnie bez żadnego oporu, to znak, że materac jest dla Ciebie zbyt miękki lub zbyt twardy.

 

Mając na uwadze właściwości materaca, który kupujesz, możesz śmiało zaufać firmie SleepMed posiadającej produkty antyalergiczne, wykonane z najwyższej jakości materiałów potwierdzonych certyfikatami.

 

Tak naprawdę dopiero po okresie min. 2 tygodni spania na nowym materacu jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy to jest właśnie ten jedyny. Firma postawiła na dopasowanie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Specjalna konstrukcja materaca umożliwi zmianę jego twardości w każdej chwili (4 stopnie twardości), a to absolutny hit. SleepMed idealnie dopasowuje się do kształtu Twojej sylwetki, zapewniając zdrowy sen.

 

mgr Jacek Bigos

fizjoterapeuta

 Materac marki Hilding

Urządzając sypialnię, nie zapominajmy o tym, co najważniejsze. Nawet najprzytulniejsza sypialnia z kiepskiej jakości materacem nie zapewni nam odpowiedniego odpoczynku.

Fot. Serwis prasowy Hilding Anders

Materace marki Sleepmed – szeroki wybór doskonałej jakości

W ofercie materacy marki Sleepmed znajdziemy pięć najwyższej jakości modeli, spośród których każdy wybierze dla siebie optymalne rozwiązanie: Comfort, Premium, Supreme, Hybrid Premium i Hybrid Supreme.

Comfort, Premium, Supreme to wysokiej klasy materace piankowe. Składają się z trzech warstw pianki o szczególnych właściwościach. Dwie z nich to warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce.

Airforce – innowacyjna technologia cięcia

 

Airforce to rozwiązanie, które maksymalizuje swobodny obieg powietrza wewnątrz materaca. Dzięki tej technologii wkład oddycha wydajnie i zapewnia zdrowy mikroklimat przez całą noc.

 Materac marki Sleepmed

Materace Hilding, Sleepmed i Curem występują w różnych grubościach. Pamiętajmy bowiem, że każdy potrzebuje nieco innego materaca. Zadbajmy, żeby wcześniej dobrze zastanowić się, jaki materac jest nam potrzebny.

Fot. Serwis prasowy Hilding Anders

Trzecią warstwę stanowi pianka termoelastyczna VitaRest®. W zależności od modelu łączna grubość materaca wynosi od 20 do 28 centymetrów.

Z kolei materace Hybrid Premium i Hybrid Supreme wyposażone są dodatkowo w siedmiostrefowy wkład kieszeniowy z zastosowania innowacyjnej sprężyny typu Multi.

Wszystkie materace marki Sleepmed wyposażone zostały w innowacyjny pokrowiec Merced, który zapewnia optymalną wentylację, a dzięki specjalnym perforacjom także odczuwalny efekt masażu. Pokrowce Merced możemy bezpiecznie wyprać nawet w 60 stopniach Celsjusza dla utrzymania najwyższej higieny snu.

Curem – materace dla wymagających

Ciekawą propozycję stanowi także oferta zaawansowanych technologicznie materaców marki Curem. To propozycja szczególnie dla potrzebujących mocnego podparcia i najwyższej możliwej jakości.

W materacach marki Curem zastosowano hybrydową technologię łączenia wyjątkowych pianek Serene, Visco i Fusion, które są nowoczesnymi spadkobiercami memory foam. Model .Zip został dodatkowo wyposażony w warstwę sprężyn multipocket.

 Materac marki Hilding

Dobry materac jest w stanie zapewnić nam lepsze zdrowie i samopoczucie, żeby żyć pełnią życia.

Fot. Serwis prasowy Hilding Anders

Materace Hilding Anders – gwarancja wysokiej jakości

Wszystkie materace wyprodukowane pod auspicjami firmy Hilding Anders muszą spełniać najwyższe wymogi trwałości i jakości. Materace marek Sleepmed, Hilding czy Curem to pewność doskonałego dopasowania, także dlatego, że wiele spośród nich ma możliwość bieżącego kilkustopniowego dostosowania stopnia twardości.

Wszystkie te materace cechuje także wysoka przewiewność i łatwość w utrzymaniu higieny. Słowem, wszystkie te cechy, które pozwolą odzyskać upragniony sen wysokiej jakości.

 Materace Sleepmed

Fot. mat. pras. Sleepmed

Ocena: 5
Zdjęcia: Serwis prasowy Hilding Anders

POLECANE ARTYKUŁY