Przedstawiamy aranżacje sypialni, w których podłoga leży u podstaw kolorystycznej kompozycji wnętrza. Planując wystrój sypialni, pamiętaj że to do podłogi z reguły dopasowujemy barwę ścian - nie odwrotnie. W tradycyjnie urządzonych sypialniach drewniana posadzka tworzy kompozycję opartą na niuansach tonów, dlatego z reguły występuje przy ścianach pomalowanych na dyskretne kolory - biel, beż, zieleń. Klasyczna sypialnia nie lubi kontrastów charakterystycznych dla nowoczesnych wnętrz. Drewno, jako materiał wykończeniowy na podłodze, jest dość tolerancyjne. Drewniana podłoga w sypialni sprawdzi się w zestawieniach stonowanych i kontrastowych. Oczywiście wiele zależy od kolorystyki konkretnego gatunku wybranego na posadzkę. W galerii zdjęć przedstawiamy sypialnie w ciemną podłogą. Zobaczcie, jak urządzić sypialnię z ciemny kolorem podłogi, jakie meble, kolory ścian i dodatki pasują do ciemnej podłogi.

Aranżacje sypialni: ciemny kolor podłogi

Podłoga w sypialni z ciemnego drewna z reguły staje się najbardziej wyrazistym elementem aranżacji sypialni - przesądza o jej wystroju. Jeśli podoba się nam sypialnia z ciemną podłogą, pamiętajmy że można z nią zestawić ściany w jasnych, rozbielonych kolorach. Ciemna podłoga doskonale także współgra z wyrazistymi, intensywnymi nowoczesnymi barwami - a więc pasuje do nowoczesnej aranżacji sypialni.

1. Podłoga w sypialni z niemal czarnego wenge sprawdzi się w każdym zestawieniu barw.

2. Czerwone akcenty mahoniowej podłogi w sypialni będą pięknie wyglądały w aranżacji przy zimnych odcieniach koloru niebieskiego i zielonego.

3. Urodę ciemnopomarańczowego drewna padouk na podłodze w sypialni podkreślą fioletowe lub zielone ściany.

4. Jeśli wybierzemy do sypialni drewno o naturalnej barwie, na przykład jesion czy dąb, najlepiej wygląda obok kolorów przeniesionych z natury, szczególnie korzystnie przy ich ciepłych tonach, na przykład oliwkowej zieleni, ciepłym beżu, ale dobrze prezentuje się też przy zimnym niebieskim.

Sypialnia: kolory drzwi do ciemnej podłogi

Aranżacja sypialni z ciemną podłogą będzie spójna, jeśli zadbamy o wszystkie elementy. Pamiętaj, że ważnym elementem kolorystycznej układanki w sypialni są także drzwi. Drzwi w sypialni mogą mieć taki sam kolor jak podłoga albo taki jak ściana. Przy wprowadzaniu innych barw należy zachować ostrożność. O ile białe czy szare drzwi sprawdzą się w każdej aranżacji sypialni, o tyle w przypadku drewnianych wybór koloru ścian powinien być dobrze przemyślany.