Aranżacja sypialni w rustykalnym stylu: łóżko z demobilu, pościel ze słomy

Oryginalna aranżacja sypialni w stylu rustykalnym. Króluje tu drewno, jasne kolory i meble z recyklingu.  Sypialnia znajduje się w kawalerce, w wejściu do wnętrza zamontowano drewniane drzwi przesuwne. Ciekawa aranżacja sypialni i mebli autorstwa Przetwórnia Meblowa Białystok.

Sypialnia rustykalna
Sypialnia rustykalna
Sypialnia rustykalna
Sypialnia rustykalna

Oryginalna sypialnia w stylu rustykalnym. Prezentowana na zdjęciach sypialnia to małe pomieszczenie, które znajduje się w kawalerce w wieżowcu (całe mieszkanie ma 32 m2). O rustykalnym charakterze sypialni decydują użyte w aranżacji naturalne materiały, głównie drewno oraz pościel z nadrukiem słomy, przeróbki mebli. Projekt sypialni i mebli: Przetwórnia Meblowa Białystok.

Sypialnia rustykalna: drewno i wiejskie meble

Meble, które znajdują się w sypialni są to przeróbki lub odnowione, stare sprzęty. Sosnowa szafa w sypialni ma ponad 100 lat. Oszlifowana stanowi zgraną parę z przesuwnymi drzwiami, które projektantka osobiście wykonała ze starych sosnowych desek i zamontowała na szynie.

Zoabcz też: jak zrobić drzwi przesuwne z palet >>>

Drzwi przesuwne w sypialni rustykalnej nawiązują do stylistyki drzwi do wiejskich budynków gospodarczych. W tak niewielkim mieszkaniu ich zaletą jest m.in. to, że zabierają mniej miejsca niż te otwierane tradycyjnie. Zamiast ramy łóżka pod materacem w sypialni umieszczone zostały wojskowe skrzynie po amunicji, oszlifowane i pomalowane na biało. „Słomiana” pościel została wybrana nieprzypadkowo, jej zadaniem jest dopełnić rustykalną aranżację.

Stare drewno z odzysku: jak zwalczać szkodniki

Karolina Maksimowicz, Przetwórnia Meblowa Białystok (www.przetworniameblowa.pl) podpowiada jak zwalczać insekty w starym drewnie. Stara szafa, deski, skrzynie, kufry mogą w ciekawy sposób dopełnić aranżację wnętrz w stylu rustyklanym i nie tylko, wcześniej trzeba je jednak zabezpieczyć. Po oszlifowaniu i oczyszczeniu starych mebli drewnianych należy pozbyć się wszelkich zamieszkujących je szkodników. Są to przeważnie spuszczele lub kołatki (prawdziwe korniki wolą żywe drewno). Obecność intruzów w drewnie zdradzają otworki na powierzchni drewna, a także odgłosy żerowania. Drewno staje się lżejsze i szybciej butwieje. Naturalne metody „odkorniczania” to nastrzykiwanie naftą, terpentyną, spirytusem oraz podgrzewanie. Na rynku dostępne są preparaty chemiczne usuwające owady. Najlepsze skutki przynosi ostrzykiwanie otworów specjalnym preparatem, owinięcie mebla folią i pozostawienie na ok. 24 godziny. Taki drewniany mebel nadaje się do późniejszej impregnacji i zdobienia, np. poprzez woskowanie, olejowanie czy też położenie lakieru, farby, politury.

Ocena: 0
projekt wnętrz i mebli: Przetwórni Meblowej Białystok tekst i stylizacja: Karolina Klepacka Zdjęcia: Monika Filipiuk-Obałek

POLECANE ARTYKUŁY