Aranżacja sypialni: kolory szary i żółty tylko tłem dla wyjątkowych lamp!

Aranżacja sypialni nie odbiega od reszty mieszkania. Kolor szary i biel to motyw przewodni, uzupełniony za każdym razem innym kolorem. W aranżacji sypialni jest to kolor żółty. A połączenie kolorów szarego i żółtego stanowi parę idealną! Zobaczcie jak inspirująca może być nowoczesna aranżacja sypialni z kolorem żółtym!

Szarość i kolor żółty w sypialni
Lampa jak poduszka w szarej sypialni
Nosorożec główną dekoracją w sypialni
Galeria zdjęć na ścianie w sypialni
Żołte poduszki równoważą kolor szary

Aranżacja sypialni w stylu nowoczesnym odzwierciedla wielkomiejski styl życia. Mało sprzętów, tylko te niezbędne w sypialni, spójna kolorystyka – neutralna baza i kropla koloru, oraz nadające całości stylu dodatki. Kolor szary w nowoczesnej aranzacji sypialni to motyw przewodni. Kolor żółty uzupełnia i ożywia. Ale prawdziwymi gwiazdami są tutaj dodatki czyli nietuzinkowe lampy oraz efektowna dekoracja ściany - fototapeta z nosorożcem.

Aranżacja sypialni: kolor szary i żółty w jednej stoją sypialni…

Aranżacja sypialni w stylu nowoczesnym opiera się na szaro-białej bazie kolorystycznej panującej w całym mieszkaniu. Tutaj, w aranżacji sypialni,  kolorem uzupełniającym jest kolor żółty. A kolor szary i kolor żółty, to jak wiadomo para idealna. Pasują do siebie zawsze i wszędzie. We wszystkich odcieniach. Jedno na co powinniśmy zwracać uwagę tworząc taką parę to proporcje. Tutaj mamy do czynienia z kilkoma odcieniami koloru szarego i jednym odcieniem koloru żółtego. Oznacza to, ze kolor szary jest w przewadze. Najciemniejsza, antracytowa jest szafa, jaśniejsze łóżko i niektóre poduszki. W monochromatycznych kolorach jest też dziki zwierz za łóżkiem, czyli przeskalowany nosorożec - efektowna dekoracja ściany w sypialni. Początkowo właściciel obawiał się tego pomysłu, dał się jednak przekonać architektce wnętrz – Katarzynie Ratyńskiej, co więcej teraz jest bardzo zadowolony. Kolor żółty w aranżacji sypialni pojawia się tylko w dodatkach, jest jednak na tyle wyrazisty, że projekt sypialni pozostał nowoczesny, wielkomiejski z miejscem na ewentualne zmiany.

Aranżacja sypialni: to lampy są tutaj gwiazdami!

Aranżacja sypialni jest na tyle stonowana, że to nie kolory, a nie łóżko są tak naprawdę w głównej roli lecz… lampy. I ta pod sufitem i dwie przy łóżku. Ta pod sufitem wygląda jak zabłąkana poduszka. Jest biała i miękka – zupełnie wyjątkowa. W ogóle nie przypomina lampy… I o to właśnie chodzi. Takie nietypowe lampy są znakiem rozpoznawczym architektki wnętrz, projektującej mieszkanie dla singla. Lampy przy łóżku wyróżnia natomiast bardzo forma i intensywny żółty kolor, idealnie harmonizujący z szarościami w sypialni.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Źródło: M jak mieszkanie, 05/2015 Projekt wnętrz: Katarzyna Ratyńska, Pepe Pracownia Zdjęcia: Łukasz Zandecki

POLECANE ARTYKUŁY