Aranżacja sypialni w stylu francuskim

2015-06-30 15:10 Dominika Olszyna

Aranżacja sypialni w stylu francuskim ujmuje świetnym zestawieniem kolorów ścian, wyposażenia i dodatków. Sypialnia umieszczona jest na piętrze w domu jednorodzinnym, ciekawym elementem zwracającym uwagę są drzwi zaprojektowane przez architektkę.

Sypialnia znajduje się w prywatnej części domu, na piętrze. Jej aranżacja nawiązuje do stylu francuskiego. Założenie w aranżacji sypialni była zasada - mniej znaczy więcej. Jej urządzanie, jak każdego wnętrza w domu, zaczynało się od ustalenia oryginalnego elementu głównego. W aranżacji sypialni były to drzwi. Projektantka wnętrza Marta Matelier zaproponowała także ciekawe, chłodna kolory do sypialni - szarość, niebieski i czerń.

Sypialnia w stylu francuskim

Piętro w domu to pochwała francuskiego stylu. Drzwi do sypialni budzą zachwyt w każdym gościu. Zostały wykonane według pomysłu architektki Marty Matelier. - Chciałam, by były przejściem do innego świata, krainy wyciszenia - tłumaczy. Jedne z drzwi w sypialni kryją wejście do garderoby, za innymi są półki na książki. Sypialnia w stylu francuskim jest elegancka i uporządkowana.

Sprawdź też: szare sypialnie - zdjęcia z prawdziwych mieszkań >>>

Niebieski kolor ściany (wpadający w szarość) oraz szary dywan na podłodze tworzą spokojne tło dla czarnych mebli i dodatków. Piękne wnętrze sypialni umiejętnie nawiązuje do stylu francuskiego. Wyposażenie wnętrza: łóżko do sypialni - Furninova; stoliki nocne - IKEA; narzuta na łóżko, poduszki Little Geometry - Scandinavian Living.

Aranżacja sypialni: co powiesić nad łóżkiem

Nad łóżkiem w prezentowanej aranżacji sypialni wisi współczesny obraz Apolonii Bronakowskiej, który zasugerowała architektka. Właściciele pokochali go od pierwszego wejrzenia. Obraz w domu może sprawić, że otworzymy dodatkowe okno na świat, przestrzeń nabierze indywidualnego charakteru. Dzieło sztuki rozszerza granice wyobraźni odbiorcy. Jeśli nie wiemy co powiesić na ścianie w sypialni, bardzo bezpiecznym rozwiązaniem w aranżacji jest stworzenie domowej kolekcji z czarno-białych zdjęć. To klasyczne połączenie barw sprawdzi się w każdym wystroju wnętrza.