Aranżacja sypialni: sypialnia z garderobą z nieotynkowanej cegły dziurawki

2016-01-18 14:03 Monika Czerwińska-Konarska

Projekt sypialni należy do niestandardowych - sypialnia wydzielona  jest z przestrzeni dziennej podestem. Dodatkowo jest to sypialnia z garderobą - marzenie większości kobiet. Na uwagę zasługują materiały wykończeniowe, z których zbudowano podest i ściany garderoby - dosyć nietypowe jak na aranżację mieszkania młodej kobiety.

Właścicielką 55-metrowego mieszkania jest mieszkanka Gdańska, pasjonatka wind- i kitesurfingu. Uwielbia podróżować, szczególnie polubiła Berlin i Kalifornię – z racji uprawianych dyscyplin sportu. W aranżacji wnętrza pomagała architekt wnętrza Marta Napiórkowska-Łosin z pracowni Mana Design. Wspólnym pomysłem architekt i właścicielki było otwarcie sypialni, powstała też oryginalna i przede wszystkim wygodna garderoba. Aranżacja łazienki też zyskała nowy układ i nietypowy materiał wykończeniowy. Oto oryginalna otwarta sypialnia z garderobą.

Aranżacja sypialni: sypialnia na sosnowym podeście

Sypialnia, a właściwie aneks sypialniany, została optycznie wydzielona z otwartej przestrzeni 55-metrowego mieszkania. Ściany są tu wyłożone deskami z bielonej sosny – z tego samego materiału zrobiony jest podest.

Zobacz też: jak zastosować płytę OSB w aranżacji

Zróżnicowanie poziomów nie tylko optycznie wyodrębnia strefę sypialni, ale też dało możliwość zorganizowania tak potrzebnych schowków. Właścicielka mieszkania przechowuje w nich pościel, koce, nawet książki. Sosnowy podest sprawdza się także podczas spotkań z przyjaciółmi – pełni wtedy rolę wygodnego siedziska.

Zobacz też: projekt sypialni z garderobą

Funkcje stolików nocnych pełnią krzesełka dziecinne w stylu retro, kupione na aukcji internetowej. Ponieważ właścicielka posiada całkiem pokaźną kolekcję ubrań, butów i torebek, nie wspominając o sprzęcie do wind- i kitesurfingu. Garderoba została zbudowana  z cegły dziurawki. Niby nic nadzwyczajnego. A jednak, bo cegła została w swojej surowej formie, nieotynkowana z widoczną strukturą.

Aranżacja łazienki: łazienka z płytą OSB

W łazience, tak jak w pozostałych częściach mieszkania, rolę główną odgrywa płyta OSB. Z pomalowanej na czarno płyty wykonano obudowę stelaża wc, łącznie z frontami szafek mieszczących drobiazgi łazienkowe. Płyty którymi wyłożono wnękę z lustrem i blat pod umywalkę pokryto warstwą bezbarwnego lakieru. Lakier zabezpiecza powierzchnię płyty przed wilgocią, płyta natomiast staje się gładka i przyjemna w dodatku. Dużo miejsca pod blatem pozwoliło zbudować tam szafkę i ukryć w niej pralkę.

 

Płyta OSB w aranzacji wnętrz: gdzie pasuje i jak zabezpieczć?

Płyta OSB jest materiałem wykończeniowym bardzo ekonomicznym i plastycznym, dającym wiele możliwości aranżacyjnych. Z płyty OSB można wykonać niedrogie meble, drzwi przesuwne, ścianki, półki, podesty. Płytę należy jednak odpowiednio przygotować. Ze względu na to, że jest to materiał szorstki dobrze jest ją przeszlifować. Bez względu na rodzaj  pomieszczenia przyda się także zaimpregnowanie płyty lakierem bezbarwnym lub farbą wodoodporną. Taka jednorazowa impregnacja w zupełności wystarcza. Płyta OSB odnajduje się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych ale przede wszystkim w stylu industrialnym.