Wyposażenie wnętrz: gazetnik w roli głównej

2014-11-18 16:44

Może wydawać się, że gazetnik to zupełnie zbędny element wyposażenia wnętrz. W niektórych domach pewnie tak jest, jednak jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem lub kolekcjonerem prasy, przedmiot ten ma szansę stać się jednym z najczęściej używanych akcesoriów! Gazetowniki przyjmują przeróżne formy i kształty, bez problemu więc znajdziesz taki, który idealnie wpasuje się w twoje wnętrza.

Wbrew pozorom, gazetnik nie służy tylko i wyłącznie do przechowywania gazet. Ten niedoceniany element wyposażenia wnętrz potrafi odświeżyć lub całkowicie odmienić wygląd danego pomieszczenia, a nawet pełnić rolę innego mebla! Wybierając gazetnik z blatem, możesz zrezygnować z zakupu stolika kawowego, a taki w kształcie drabinki uchroni cię przed stawaniem na palcach i wspinaniem się na stołki.

Gazetnik: do jakich wnętrz pasuje?

Ze względu na to, że gazetniki mają coraz atrakcyjniejsze i coraz bardziej zróżnicowane kształty, są one akcesoriami, które pasują właściwie do każdego stylu aranżacji. We wnętrzach romantycznych, klasycznych i retro najlepiej prezentują się stylizowane na stare, kute gazetniki z misternym ażurem i wytartą farbą. Alternatywą są gazetowniki w formie postarzanej skrzynki lub skórzanej (ewentualnie płóciennej) torby, które w razie potrzeby można wykorzystać również do przechowywania lub przenoszenia innych przedmiotów. Elementy wyposażenia wnętrz w tym stylu sprawdzają się także w aranżacjach kolonialnych i rustykalnych. Nowoczesne wnętrza to najlepsze tło dla gazetników o niebanalnych formach. Jak wiadomo, odważny design idzie w parze z nowoczesnymi materiałami, do tego typu wnętrz dobieramy więc gazetowniki z tworzyw sztucznych, metalu i szkła. Jeśli jesteście fanami stylu eklektycznego, nic nie stoi na przeszkodzie, byście uzupełnili minimalistyczną aranżację zdobnym, stylizowanym gazetnikiem i odwrotnie. Z kolei jeżeli preferujesz wnętrza urządzone z przymrużeniem oka, rozejrzyj się na przykład za gazetownikiem w kształcie psa.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022