Tak mieszka Donald Tusk. “Wnuki zadbały o nowy wystrój wnętrza”

2023-03-13 11:59

Ten, kto interesuje się polityką, doskonale zna Donalda Tuska. Były premier Polski i były przewodniczący Rady Europejskiej ponownie stanął na czele PO i razem z nią wystartuje w tegorocznych wyborach. My sprawdzamy, jak urządził się w swoim domu w Sopocie.

Donald Tusk
Autor: instagram.com/donaldtusk

Chociaż mogłoby się wydawać, że po tylu latach w polityce i na wysokim stanowisku UE Donald Tusk będzie pławił się w luksusach, jest wręcz przeciwnie! Polityk mieszka wyjątkowo skromnie! Kiedy porównamy mieszkanie Kasi Tusk, jego córki, i jego dom, ten wypada jeszcze bladziej!

Jak wyliczył Business Insider, Tusk w Brukseli mógł zarobić około 8 milionów złotych brutto! Stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej zapewniło mu też wysoką emeryturę, która w połączeniu z polskim świadczeniem może opiewać na kwotę około 30 tys. zł miesięcznie.

Tymczasem Donald Tusk razem ze swoją żoną Małgorzatą mieszka w skromnej, przedwojennej kamienicy. Ich mieszkanie ma zaledwie 60 m kw., a w środku mieszczą się tylko trzy pokoje. Żona polityka w swojej książce napisała, że dopóki go nie kupili przez długi czas ich dom stał pusty i nikt nie chciał w nim zamieszkać. 

Jak wygląda salon Donalda Tuska?

Donald Tusk jest dziadkiem kilkorga wnucząt, z którymi chętnie spędza czas, co od czasu do czasu pokazuje w mediach społecznościowych. Kiedy odwiedzają go córeczki chociażby jego córki Kasi, czyta im książki i bawi się z nimi na świeżym powietrzu. 

Ze zdjęć, jakie pojawiły się na jego Instagramie, wynika, że salon Tuska został pomalowany na pistacjowy kolor. Na jednej ze ścian zawisły obrazki w cienkich brązowych lub czarnych ramach, z passepartout o kolorze głębokiej zieleni.

Dla kontrastu stół przykryto różowym obrusem, na którym znalazły się zapewne wypieki żony polityka, którymi poczęstowała dzieci. Obok stołu postawiono jasną, beżową kanapę. Salon to miejsce, gdzie ustawiono też bogato wyposażoną biblioteczkę

“Wnuki zadbały o nowy wystrój wnętrza”

Wygląda na to, że dom Donalda Tuska dawno nie był remontowany i sprawia wrażenie, jakby czas się tam zatrzymał przed 30-40 laty. Ściany, poza obrazkami, “zdobią” jeszcze malunki wnuków byłego premiera, zarówno te wykonane bezpośrednio długopisem, jak i te namalowane na kartce i przyklejone do ściany. Uroczo?

Przeczytaj również:

Źródło:

  • se.pl
  • businessinsider.com.pl
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE