Styl skandynawski, boho, glamour… Sprawdź, co wystrój mieszkania mówi o Tobie

2021-11-24 19:12
mieszkanie
Autor: pexels.com

Czy na podstawie wystroju wnętrz możemy zgłębić osobowość i charakter danej osoby? Czy wybór konkretnego stylu aranżacji mieszkania jest w stanie powiedzieć nam więcej o lokatorach – o tym, jacy są, co lubią, a czego nie? Jesteśmy przekonani, że tak! Przyjrzeliśmy się 7 najpopularniejszym stylom urządzania wnętrz, by odkryć, co każdy z nich mówi o nas samych.

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Co styl skandynawski mówi o Tobie? Jeśli lubisz styl skandynawski najprawdopodobniej jesteś domatorem. Uwielbiasz swoje mieszkanie i aranżując każdy jego kąt, zależy Ci na stworzeniu przestrzeni, w której będziesz czuł się dobrze; przestrzeni, w której będziesz mógł się zrelaksować i odpocząć. Ponadto, jesteś osobą, która lubi porządek i dobre towarzystwo. Cenisz sobie chwile spędzane w gronie rodziny i przyjaciół – chętnie zapraszasz ich do swojego przytulnego gniazdka.

Mieszkanie w stylu boho

Co styl boho mówi o Tobie? Jeśli lubisz styl boho, w poprzednim życiu najprawdopodobniej byłeś członkiem cyganerii i mieszkałeś w paryskiej dzielnicy Montmartre. Boho to styl wolnych duchów, artystów, osób, które stawiają autentyczność i kreatywność ponad wszystko.

Jako miłośnik stylu boho, nie lubisz ograniczeń i sztywnych zasad. Nie przejmujesz się trendami i decorum: dla Ciebie liczy się osobista ekspresja i otaczanie się przedmiotami, które dają Ci satysfakcję i sprawiają, że czujesz się dobrze. Ponadto, jesteś bardzo otwarty i tolerancyjny, uważasz, że życie to jedna wielka przygoda i byłoby nudno robić wszystko tak jak inni tylko po to, by się im przypodobać.

materiał partnera
Płytki klinkierowe Röben Portland – doskonałe do wnętrz

Znak rozpoznawczy tej płytki klinkierowej to gładka powierzchnia lica oraz uzyskany dzięki angobowaniu kolor zgaszonej czerni. 

Pasuje do projektów nowoczesnych i minimalistycznych, ale sprawdzi się też w obiektach o innej stylistyce. Tak, jak pozostałe płytki klinkierowe marki Röben, cechuje ją długowieczność oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym wody, mrozu, wiatru i ognia.

Najważniejsze cechy:

  • Zdecydowana ciekawa kolorystyka i kształt
  • Gładka powierzchnia lica
  • Idealnie komponuje się w nowoczesnej architekturze
  • Wysokie parametry techniczne płytek
  • Dostępna w formacie NF oraz wydłużonych LDF i XLDF

Mieszkanie w stylu klasycznym

Co styl klasyczny mówi o Tobie? Zamiast eksperymentów, wolisz sprawdzone rozwiązania tak w życiu, jak i w wystroju wnętrz. Nie interesują Cię ekstrema, chwilowe mody – jesteś wierny swoim przekonaniom, dokładnie wiesz, co lubisz i nie ma dla Ciebie znaczenia, co o Twoich wyborach myślą inni.

Gdybyś był filozofem, na pewno byłbyś stoikiem (najprawdopodobniej wśród Twojej pokaźnej kolekcji książek znajduje się wysłużony egzemplarz „Rozmyślań” Marka Aureliusza). Masz praktyczne podeście do życia, jesteś poukładany i dobrze zorganizowany. Rzadko dajesz się ponieść emocjom, nie jesteś osobą, która robi coś spontanicznie, bez uprzedniego planowania. Twoja rodzina i przyjaciele widzą Cię jako kogoś, komu można zaufać i kto zawsze dotrzymuje obietnic.

Mieszkanie w stylu glamour

Co styl glamour mówi o Tobie? Uwielbiasz brylować w towarzystwie i – trzeba przyznać – robisz to świetnie! Nie boisz się odważnych rozwiązań, interesujesz się modą i znasz niemal każdą luksusową markę, jaka istnieje. Kochasz być w centrum uwagi, zachwycać i prowokować – wszędzie, gdzie się znajdziesz, jesteś gwiazdą.

Nie brak Ci pewności siebie, przebojowości. Nigdy nie wątpisz w swoje możliwości i zawsze nosisz głowę wysoko – ale przy tym nie zadzierasz nosa. Jesteś odważną osobą, która wie, czego chce i nie boi się po to sięgnąć.

Mieszkanie w stylu minimalistycznym

Co styl minimalistyczny mówi o Tobie? Nie interesuje Cię blichtr ani nadmiar w żadnym tego słowa znaczeniu. Jesteś jak kameleon, bardzo łatwo się dostosowujesz do nowych sytuacji i łatwo nawiązujesz nowe znajomości. Uchodzisz za osobę dobrze zorganizowaną, choć skrytą, wolisz działać za kurtyną niż na scenie. Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i źle znosisz chaos oraz bałagan, ale jednocześnie jesteś osobą wyrozumiałą i cierpliwą.

Punktualność jest dla Ciebie wyjątkowo ważna, a w komunikacji preferujesz proste i jasne komunikaty – nie rozdrabniasz się ani nie koloryzujesz rzeczywistości, mówisz jak jest i akceptujesz to. Jesteś lubianą osobą, a każdy, kto Cię zna wie, że można na Tobie polegać w każdej sytuacji.

Mieszkanie w stylu nowoczesnym

Co styl nowoczesny mówi o Tobie? Współczesny świat fascynuje Cię – z radością śledzisz techniczne nowinki i jesteś na bieżąco z aktualnymi trendami. Odważnie kroczysz przez życie, jesteś optymistą, który z nadzieją patrzy w przyszłość i nie ogląda się za siebie.

Dla innych przyszłość jest niewiadomą, dla Ciebie – milionem możliwości i nowych szans na rozwój. Uwielbiasz próbować nowe rzeczy i eksperymentować: uważasz, że życie trzeba smakować i że najważniejszy jest rozwój. Dlatego nie boisz się porażek i nigdy się nie poddajesz.

Mieszkanie w stylu retro / vintage

Co mówi o Tobie styl retro? Jesteś sentymentalny i zamiast pozbywać się rzeczy, których już nie używasz – chomikujesz je. Zwłaszcza gdy kojarzą Ci się z czymś ważnym. Podobnie jak magdalenka u Prousta, tak w Twoim otoczeniu każdy przedmiot ma przypisane do niego jakieś wspomnienie.

Jesteś „starą duszą”, która nie podąża bezmyślnie za nowymi trendami, raczej czerpiesz z własnej wiedzy, doświadczeń i sprawdzonych rozwiązań, nawet jeśli innym osobom wydają się one staroświeckie lub nudne. Ludzie lubią spędzać z Tobą czas – uważają, że jesteś ciepłą, godną zaufania i wrażliwą osobą, która przy tym doskonale słucha! Trzeba również przyznać, że dajesz najlepsze rady i zawsze wiesz, jak podnieść kogoś na duchu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

W jakim stylu urządzić mieszkanie? Zobacz najciekawsze propozycje

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień