Styl industrialny w salonie, czyli atak płytek ceramicznych na salony. Podoba Wam się?

2014-06-30 15:34

Styl industrialny zdobywa coraz większą popularność. Częstym jego motywem są płytki ceramiczne w salonie. Styl industrialny to chłód i prostota, dlatego podpowiadamy jakie płytki w salonie będą efektowne i trwałe. Lofty to przestrzenie, które jednoznacznie kojarzą się ze stylem industrialnym.

Spis treści

  1. Styl industrialny: szare płytki ceramiczne nie tylko w łazience
  2. Styl industrialny: płytki w salonie

Styl industrialny to przede wszystkim prostota i duże, nie przeładowane przestrzenie. Przybył do Europy zachodniej z USA, trochę później dotarł do Polski. Wnętrza typu loft wykończone są zawyczaj ceramiką, surowym drewnem i metalem. Do wykończenia posadzki dużych przestrzeni poprzemysłowych idealnie nadają się płytki ceramiczne. Im większe formaty płytek tym lepsze. Drugim znakiem charakterystycznym dla stylu industrialnego, obok płytek ceramicznych, w loftach jest kolor szary. Wybraliśmy kilka pomysłów na płytki w salonie, które pasują do stylu industrialnego. Takie płytki podłogowe sprawdzą się zarówno we wnętrzu typu loft, jak i nowoczesnym mieszkaniu w bloku.

Styl industrialny: szare płytki ceramiczne nie tylko w łazience

Do niedawna płytki ceramiczne kojarzyły nam się tylko z kuchnią i łazienką, czasem ze strefą wejściową. Od niedawna, zwłaszcza wielbiciele stylu industrialnego wprowadzili płytki ceramiczne w kolorze szarym do aranżacji salonu. Na dużych przestrzeniach, w otoczeniu prostych mebli wielkoformatowe szare płytki ceramiczne doskonale się odnajdują i podkreślają skalę wnętrz. Dzięki nim, będąc na przykład w Warszawie, możemy czuć się jak w nowojorskim Soho. Inną zaletą podłogi w salonie wykończonej płytkami ceramicznymi jest łatwość łączenia miejsca wypoczynku z miejscem pracy. Płynne przejście z jednego miejsca do drugiego – cecha charakterystyczna stylu industrialnego - jest bardzo ważne na przykład dla artystów, szczególnie kochających lofty.

Styl industrialny: płytki w salonie

Jednak, by cieszyć się stylem industrialnym nie trzeba być koniecznie właścicielem ogromnej powierzchni. Styl industrialny odnajdzie się również w mniejszych wnętrzach jako inspiracja. Szukajmy płytek ceramicznych w mniejszych formatach, ponieważ każda kolekcja zawiera płytki ceramiczne w różnych formatach, pasujących i do loftów, i do mieszkań. Warto wtedy postarać się o dobry projekt wnętrza salonu, w którym wielkość płytek zostanie dopasowana do rozmiaru salonu, oraz dobrana kolorystyka. Szary kolor płytek ceramicznych dobrze podkreśli i uzupełni oryginalne detale, takie jak instalacja wod.-kan., czy instalacja elektryczna, poprowadzone po ścianach. Jeśli więc zależy nam na wprowadzeniu stylu industrialnego nigdy nie chowajmy tych intrygujących elementów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE