Styl folkowy: wnętrza i ludowe motywy we współczesnych aranżacjach

2014-07-25 13:26

Styl folkowy coraz częściej gości nie tylko w modzie, ale i we wnętrzach. Wnętrza w stylu folkowym to z pewnością propozycja dla odważnych, ale też dla tych, którzy lubią tradycję z nutą energii. Ludowe motywy w aranżacji wnętrz są zawsze radosne i pełne kolorów, oraz bardzo przytulne.

Spis treści

  1. Styl folkowy w nowoczesnym wnętrzu
  2. ZRÓB TO SAM: jak pomalować szafę w motywy ludowe >>>
  3. Elementy charakterystyczne dla stylu folkowego

Styl folkowy wnętrza - jest to dość trudny do zaadaptowania styl w aranżacji, ale jeśli się na niego zdecydujemy mamy gwarancję, że nasz dom będzie swojski i ciepły, a goście i domownicy pokochają przebywanie w nim. Ludowe motywy wracają do łask, lubimy zarówno dodatki z motywami folklorystycznymi, jak i zdobienia mebli, a także materiały takiej jak filc.

Styl folkowy w nowoczesnym wnętrzu

Chcąc wprowadzić styl folkowy do wystroju wnętrz musimy pamiętać o umiarze. Zbyt wiele elementów w ludowym klimacie może sprawić, że wchodząc do mieszkania poczujemy się jakbyśmy byli w kurpiowskiej chacie, a nie o to przecież chodzi. Najlepiej jest wykorzystać nowoczesne tło i wprowadzić do niego elementy w stylu folklorystycznym w meblach i dodatkach. Takie rozwiązanie jest dość bezpieczne i łatwo kontrolować wtedy liczbę akcesoriów z motywami ludowymi i na bieżąco oceniać, czy nie przesadziliśmy z ich ilością.

ZRÓB TO SAM: jak pomalować szafę w motywy ludowe >>>

Styl folkowy jest bardzo silnym motywem i często już jeden lub kilka elementów przesądza o całości aranżacji wnętrza. Nawet użycie jednego, wyraźnego akcentu w stylu folkowym zdefiniować może całe wnętrze jako folkowe.

Elementy charakterystyczne dla stylu folkowego

Elementami nieodzownymi w folkowym stylu są motywy, będące niegdyś zarezerwowane jedynie dla sztuki ludowej. Najczęstszym wzorem przejawiającym się w stylu folklorystycznym są kwiaty i zdobienia przypominające kurpiowskie wycinanki. Motywy te znaleźć możemy często na tkaninach, zastawie stołowej, czy w akcesoriach kuchennych. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić folkowy charakter wnętrza, możemy użyć tapet lub obrazów z wymienionymi wyżej motywami, drewnianych akcesoriów i mebli, a także wprowadzić wielobarwną kolorystykę do wnętrza. Elementy stylu folkowego ożywią i urozmaicą każdą aranżację i nadadzą jej radosnego charakteru.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE