Salon z kuchnią w wiosennych kolorach. Pomysł na przestrzeń dzienną

2024-04-02 10:37

W dwupoziomowym domu rządzi eklektyzm, a salon z kuchnią na parterze to kolorowe centrum dowodzenia. Neutralne tło – z szarością i betonem – pozwoliło rozwinąć fantazję dekoratorską w wyposażeniu. Efekt? Jest świeżo, wiosennie, nowocześnie, a zarazem przytulnie.

Spis treści

  1. Stół – punkt centralny
  2. Kuchnia z półwyspem
  3. Akcesoria i detale mają znaczenie!
  4. Wokół sofy
  5. Modne kolory: róż i turkus
  6. Inspirujące salony z kuchnią – GALERIE ZDJĘĆ

Właścicielka dopiero niedawno wprowadziła się do nowego lokum. Współpracując z architektką Katarzyną Kosiorek z pracowni KK Architekci, udało jej się wykreować klimat kamienicy w domu. Eklektyzm i dekoratorska kreatywność – widać to zwłaszcza w salonie z kuchnią. Przestrzeń dzienna na parterze czaruje bogactwem barw.

Stół – punkt centralny

Stół (według projektu architektki) ma fornirowany drewnem orzecha rozkładany blat. Sprawdził się już w czasie niejednego przyjęcia. Służy też właścicielce do pracy i rozwijania nowej pasji, która ją ostatnio pochłonęła – malowania. – To klimat wnętrz dobrze mnie nastraja, dodaje energii do działania – wyjaśnia.

Nie przegap: Jak urządzić wygodną jadalnię? >>>

Kuchnia z półwyspem

Półwysep zamyka optycznie aneks kuchenny. Wygląda bardzo lekko, bo architektka zaprojektowała go z dwóch materiałów. Część jadalniana jest w fornirze z orzecha (jak stół), a strefa robocza z lakierowanej płyty laminowanej. Pozostałe meble kuchenne zrobiono z tych samych tworzyw. Ściany aneksu są pomalowane na biało. Tylko nad płytą grzejną zastosowano taflę szkła hartowanego. Sufit podwieszany maskuje przewody wentylacyjne.

To jest pomysł: lakierowana betonowa posadzka wprowadza do wnętrza nowoczesny klimat. Ponadto jest solidna i odporna na zarysowania – to ważne zwłaszcza wtedy, gdy w mieszkaniu są czworonogi.

Akcesoria i detale mają znaczenie!

Wolną od szafek ścianę w kuchni dekoruje taka sama fototapeta jak ta za ekranem telewizora. Architektka, zamawiając ją przez internet, wybrała kadr, który tu najbardziej pasował. Dizajnerski grzejnik ma żeberka – nawiązuje do aranżacji wnętrz sprzed dekad.

Wokół sofy

Aneks wypoczynkowy z miękkim dywanem i kanapą „obejmuje światłem” nowoczesna lampa o trzech długich ramionach. Dla czystości kompozycji mechanizm sterowanych pilotem żaluzji zakryto listwą przy suficie. Na szarej ścianie tylko dwa mocne punkty: grzejnik i obraz.

Zobacz też: Sofa z funkcją spania i jej zalety >>>

Modne kolory: róż i turkus

Obydwie barwy znakomicie prezentują się na neutralnym tle (drewno, biel i szarość). Ponadto fantastycznie dynamizują wystrój, wprowadzają do wnętrza świeżość i wiosenny nastrój. Warto zwrócić uwagę, że pojawiają się przede wszystkim w detalach dekoracyjnych, takich jak wazony, szklanki, kosze czy figurki. Są jednak dwa mocne akcenty w tych kolorach. Jeden z nich stanowią miękkie, turkusowe krzesła przy stole, a drugi – ciemnoróżowe grzejniki.

Inspirujące salony z kuchnią – GALERIE ZDJĘĆ

Salon połączony z kuchnią to świetny sposób na otwarcie przestrzeni, a w rezultacie – optyczne powiększenie np. małego mieszkania. W galeriach znajdziesz kilka pomysłów na kuchnie otwarte na salon.