Salon z kuchnią i jadalnią: białe wnętrze ocieplone naturalnym drewnem

2015-07-28 14:27 Anna Rychlewicz

Salon z kuchnią i jadalnią urzeka nie tylko kolorystycznym zgraniem, ale przede wszystkim funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni. Białe wnętrze mieszkania zaprojektowano jako przestrzeń łączącą trzy różne funkcje. Pomysłowa kombinacja czystej bieli i naturalnego drewna pozwoliła na aranżację salonu z kuchnią i jadalnią, który urzeka wyjątkowym klimatem, a mimo nagromadzenia różnych funkcji w jednym wnętrzu, nie przytłacza.

Założeniem projektowym była aranżacja dziennej części mieszkania, która będzie jasna, przestronna i wygodna. Projektanci ze studia 081 Architekci postawili na całkowite otwarcie przestrzeni, dzięki zabiegowi połączenia salonu z kuchnią i jadalnią. Całość prezentuje się niezwykle klimatycznie, a białe wnętrze zaskakuje pomysłowymi rozwiązaniami.

Projekt salonu: klasyczna meblościanka w nowoczesnym otoczeniu

Dzienna część mieszkania została pomyślana jako otwarta przestrzeń łącząca salon z kuchnią i jadalnią. Wnętrze będące pełnowartościową przestrzenią o zróżnicowanych funkcjach, charakteryzuje się niezwykle spójną aranżacją i stonowaną kolorystyką, przez co zachowuje należytą przestrzeń. Salon z kuchnią i jadalnią zaaranżowano w prostej kolorystyce bieli i drewna, którą przełamano miejscowo kolorystycznym akcentem. W kwestii umeblowania części salonowej projektanci zaproponowali klasyczną meblościankę z ażurowo rozwiązanymi półkami. Swobodna aranżacja zamkniętych szafek idealnie komponuje się z pozornym nieładem książek i drewnianą wnęką, która wyznacza strefę TV. Strefa wypoczynkowa została wyznaczona za pomocą nowoczesnego narożnika w kolorze ciemnej szarości. Dodatkowego charakteru wnętrzu dodaje także ciemna ściana, będąca dla niego idealnym tłem.

Salon z kuchnią: ...bo najważniejsza jest funkcjonalność

Aranżację kuchni zaplanowano w nawiązaniu do wyposażenia części salonowej. Tak też we wnętrzu królują białe meble z ocieplającymi całość elementami drewna. Na granicy strefy kuchennej i części salonowej zaplanowano strefę jadalnianą. W bezpośrednim sąsiedztwie niewielkiego stołu zaprojektowano także wysoki regał, który stanowi integralną część kuchni, a jednocześnie umożliwia praktyczne wykorzystanie go także od części salonu. Układ kuchni pozostaje w pełni funkcjonalny i umożliwia wygodne korzystanie z funkcji wnętrza. W projekcie kuchni zaplanowano także wysoki wolnostojący mebel, który jest swojego rodzaju „boxem szafowym". W jego skład wchodzi lodówka oraz piekarnik. Ten sam mebel, od strony holu pełni rolę pojemnej szafy garderobianej.

Kontakt z pracownią:

081 Architekci
ul. Nadbystrzycka 87/65
20-501 Lublin
http://081.com.pl/