Projekt salonu w stylu rustykalnym: naturalne materiały, kolory ziemi i wyraziste dodatki

2015-06-11 18:45 Anna Rychlewicz

Projekt salonu, w którym prym wiedze naturalne drewno – w różnych wydaniach. Styl rustykalny, który nie tylko widać, ale i czuć. Kolory ziemi idealnie współgrające z wyrazistymi dodatkami dekoracyjnymi. Ceglana obudowa kominka świetnie korespondująca z drewnianym otoczeniem. Zobaczcie, jak prezentuje się projekt salonu w stylu rustykalnym, którego założeniem projektowym było „im więcej drewna, tym lepiej".

Założeniem aranżacyjnym był projekt salonu, który będzie nie tylko sercem domu i oazą spokoju, ale także ikoną stylu rustykalnego. Wytyczne były jednoznaczne – im więcej drewna we wnętrzu, im więcej naturalności – tym lepiej. W efekcie powstała dzienna część domu „skąpana" w drewnie. W różnych odsłonach i wydaniach.

Projekt salonu w drewnie: ikona stylu rustykalnego

Projekt salonu, czyli wnętrza stanowiącego serce drewnianego domu, musiał odzwierciedlać naturalny styl i korespondować z przepiękną drewnianą elewacją. Oczywistym było, że tak jak na zewnątrz, także wewnątrz domu królować musi naturalność. W projekcie salonu postawiono na naturalne drewno w różnych odsłonach. Odkryte sosnowe bale są jedną z największych dekoracji projektu salonu. Nadają wyjątkowego charakteru wnętrzu i wyznaczają jego styl rustykalny. Takie elementy aranżacji decydują o rodzinnej i ciepłej odsłonie salonu, który stanowi oazę spokoju i serce domu. W projekcie salonu w stylu rustykalnym, może się wydawać, że wszechogarniające drewno rywalizuje o miano bohatera z ceglaną obudową kominka. Ten, przywodzi na myśl sielski klimat aranżacji salonu i dopełnia ostateczny wyraz wnętrza. Kominek, z założenia miał urzekać prostotą i niekomplikowaną formą. Jego nieodłączną dekoracją jest dekoracyjny wianek, który wisi tam od zawsze. Czarna wojskowa skrzynia przy kominku, z powodzeniem zastępuje półkę, a w szczególnych okolicznościach może pełnić także funkcję siedziska. Ostateczny szlif aranżacji salonu w stylu rustykalnym dodają dodatki dekoracyjne, takie jak stary zegar czy barometr na słupie. W wyposażeniu strefy wypoczynkowej w salonie królują dwie duńskie kanapy z lat 60. XX wieku wraz z pufem. Rolę stolika kawowego wzięła na siebie skrzynia w stylu indyjskim, którą właściciele kupili na niemieckiej giełdzie.