Pokój czarno-biały: 15 pomysłów na salon czarno-biały

2018-08-27 18:40

Pokój czarno-biały wygląda bardzo efektownie i jest szykowny. Aranżacja salonu czarno-białego wymaga jednak niezwykłej dyscypliny, bo każdy źle dobrany detal może zaburzyć styl. Zobacz zdjęcia wnętrz i pomysły na ciekawe aranżacje black & white.

Spis treści

  1. Pokój czarno-biały, czyli jak łączyć skrajności?
  2. Pokój czarno-biały: czarny pokój coraz bardziej modny
  3. Pokój czarno-biały: zdjęcia i inspiracje
  4. Salon czarno-biały: zobacz najpiękniejsze aranżacje

Urządzając pokój czarno-biały, powinniśmy być konsekwentni. Taka aranżacja wnętrza wymaga bowiem dyscypliny w kolorze i dodatkach. Bardzo łatwo możemy zaburzyć aranżację salonu czarno-białego, stosując w nim zbyt dużo kolorów dodatkowych. Proponujemy, aby do biało-czarnej stylistyki dodać raczej jeden kolor poboczny, góra dwa. Za dużo barw i wzorów wprowadzi do wnętrza chaos i bałagan, a przebywanie w nim stanie się męczące. A chyba nie o taki efekt nam chodzi.

Pokój czarno-biały, czyli jak łączyć skrajności?

Jeśli jesteśmy zwolennikami dwubarwnych aranżacji, jednym z najbezpieczniejszych i najpopularniejszych rozwiązań jest łączenie czerni i bieli w jednej przestrzeni. Wprowadzając do białego wnętrza charakterystyczne elementy dekoracji w kolorze czarnym, sprawimy, że przestrzeń zyska swoisty pazur. Jednocześnie będzie to aranżacja niezwykle szykowna i stylowa, dzięki której uzyskamy wnętrze w stylu retro. W takim układzie biel będzie odzwierciedleniem harmonii i spokoju. Z kolei czerń, tak zgrabnie ją dopełniająca, nada wyjątkowy charakter aranżacji.

Miłośnicy nieco bardziej wyrazistych wnętrz niech zdecydują się na kolor czarny. Ten będzie wyznaczał kierunek całej aranżacji i decydował o jej charakterze. Chcąc złagodzić ostrą stylistykę wnętrza, wprowadźmy do niej elementy rozjaśniające. W tej roli świetnie spisze się czysta biel. Podsumowując: sprytne żonglowanie dwoma kolorami pozwoli nam urządzić czarno-białe wnętrze zapierające dech w piersiach.

Pokój czarno-biały: czarny pokój coraz bardziej modny

Białe wnętrze? Dla jednych będzie to nijaka aranżacja bez wyrazu, z której wieje chłodem. Dla innych – przytulna przestrzeń, która z projektowanego wnętrza uczyni prawdziwą oazę spokoju. Czarne wnętrze, choć nie tak popularne jak ich "anielskie" przeciwieństwo, zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak rzadko kiedy decydujemy się na pokój dzienny w kolorze czarnym. Tutaj wciąż królują jasne wnętrza w stylu skandynawskim. Czarna kuchnia czy czarna łazienka stają się z kolei coraz bardziej popularne. Dlaczego? Choć nadmiar czerni w jednym wnętrzu nie wpłynie korzystanie na nasze samopoczucie i będzie działał raczej przygnębiająco, o tyle wciąż barwa ta jest utożsamieniem niezwykłej elegancji i szyku. Kolor czarny ma jeszcze jedną niekwestionowaną zaletę – jest na tyle uniwersalny, że idealnie skomponuje się z każdą barwą.

..  Kolor czarny we wnętrzach: to jest na topie! >>>

Pokój czarno-biały: zdjęcia i inspiracje

Zdjęcia wnętrz w naszej galerii mogą stanowić dla Ciebie inspiracje, czy zdecydować się na białe wnętrza, biało-czarne, czy też czarne. A może biało-czarna kolorystyka pojawi się wyłącznie w dodatkach? Takie rozwiązanie również prezentuje się ciekawie.

Pokój czarno-biały może wprowadzić do mieszkania klimat retro. Takie wrażenie uzyskamy decydując się na przykład na szachownicę na podłodze, czyli biało-czarną podłogę w charakterystyczną pepitkę lub mocne pasy na ścianie w połączeniu ze stylowymi meblami.

Urządzając biało-czarne wnętrze, pamiętajmy, że tutaj też obowiązuje aranżacyjna zasada, iż przewaga bieli powiększy wnętrze, a ciemny kolor – odwrotnie.

Salon czarno-biały: zobacz najpiękniejsze aranżacje

Zobaczcie nasze aranżacje pokoi czarno-białych. Salon czarno-biały jest szykowny, dodaje wnętrzu smaku i szyku. Pokochają go wszyscy miłośnicy stylu retro.

Jaki kolor ścian wybrać do salonu?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE