Oto góralska chata Łukasza Golca. Dziwne wrażenie robi niepasująca do reszty kuchnia

2023-01-16 16:06

Łukasz Golec i jego żona Edyta, członkowie zespołu Golec uOrkiestra, mieszkają w Beskidzie Żywieckim w drewnianej, typowo góralskiej chacie położonej w prawdziwie sielskim krajobrazie. Jak przystało na członków zespołu folkowego, wnętrza ich posiadłości przystają do ich wizerunku scenicznego.

Łukasz Golec przed domem. Zdjęcie z 2009 r.
Autor: PHOTO JACEK KOZIOL / SE / EAST NEWS Zdjęcie z 2009 r.

Gdzie mieszka Łukasz Golec?

Dom Golców znajduje się na wsi. W pobliżu nie ma zbyt wielu innych zabudowań, a oni sami mogą cieszyć się ciszą, spokojem i niesamowitymi widokami ze swojego tarasu, gdzie często, nawet w zimie, wygrzewają się w słońcu na ławeczce w towarzystwie chociażby swojego kota. Do ich domu prowadzą schody kamienne, które wyposażono w kutą, dekoracyjną barierkę.

Dom Golców, Edyty i Łukasza
Autor: instagram.com/edytagolecofficial/

Jak wygląda dom Łukasza Golca?

Drewniany, zdobiony drewnianymi ornamentami dom Edyty i Łukasza, jak podaje pudelek.pl, ma aż 350 m kw. W środku próżno szukać luksusów. Postawiono na tradycyjny góralski wystrój, więc w środku pojawiają się zarówno drewniane ściany, jak i podłogi. Te ostatnie na piętrze z kolei wyłożono płytkami w kolorze cegły.

Dom Golców, Edyty i Łukasza
Autor: instagram.com/edytagolecofficial

Dom w stylu góralskim wyposażono w drewniane meble i tradycyjne dodatki. W salonie obok szarej kanapy pojawił się bujak.

Jak przystało na góralski dom, nie mogło zabraknąć tam sporego kominka, który przyozdabiano zielonymi kaflami zdobionymi w biało-czerwone kwiaty.

Łukasz Golec. Zdjęcie z 2009 r.
Autor: PHOTO JACEK KOZIOL / SE / EAST NEWS Zdjęcie z 2009 r.

Kuchnia Golców

Udało nam się podglądnąć na wideo, jakie wrzuciła do swoich mediów społecznościowych Edyta Golec, jak wygląda jej kuchnia. Trzeba przyznać, że jest jednym z najbardziej wyróżniających się w domu pomieszczeń. Wygląda na to, że całkowicie zrezygnowano tam z drewna. Postawiono na białe meble, które uzupełniono białą cegiełką, a wolną ścianę pomalowano na szaro.

Jedynymi elementami kojarzącymi się z górską chatą, jest ozdobny okap kuchenny i roleta w biało-czerwoną kratę.

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE