Nowoczesny salon beżowy - inspiracje. Jak ożywić beżowy salon, jakie dodatki wybrać?

2024-04-23 20:49

Beżowy salon to propozycja elegancka i uniwersalna. Beżowy kolor we wnętrzu sprzyja harmonii i wcale nie musi być nudny – beżowy salon dzięki odpowiednim dodatkom może zyskać oryginalny charakter. Jak ożywić beżowy salon, jakie dodatki wybrać? Zobacz 22 pomysły na nowoczesny salon beżowy.

Spis treści

 1. Beżowy salon
 2. Małe mieszkanie w odcieniach beżu. Zdjęcia
 3. Beżowy salon - jakie dodatki wybrać?
 4. Salon w beżach i bieli
 5. Nowoczesny salon szaro-beżowy
 6. Jak ożywić salon w beżach?
 7. Beżowy salon. Aranżacje
 8. Kolor beżowy ścian. Beż we wnętrzach — inspiracje

Beżowy salon

Beżowy kolor w aranżacji salonu może pojawić się w różnych tonacjach i odcieniach. W kolorach ścian i dodatków sprawdzą się jasne, rozbielone beże, piaskowe odcienie beżowego, beż wpadający w brąz, a także kolor beżowy z lekkim odcieniem brązowego. W zależności od odcienia kolor beżowy może tworzyć w aranżacji salonu ciepłu lub chłodniejszy klimat.

Ciekawy efekt we wnętrzach możemy osiągnąć poprzez łączenie różnych odcieni beżowego koloru. Stopniowanie barw doda wnętrzu głębi i podkreśli wybrane elementy.

Zwróć uwagę także na oświetlenie salonu i pamiętaj, że w aranżacji beżowego salonu ciemne barwy lepiej stosować w nasłonecznionej części pomieszczenia i w okolicy okna, natomiast w ciemnej części salonu lepiej sprawdzą się jasne odcienie.

Małe mieszkanie w odcieniach beżu. Zdjęcia

Beżowy salon - jakie dodatki wybrać?

Kolor beżowy i jego odcienie ładnie łączą się praktycznie z większością barw. Do beżowego pasują kolory ziemi. Spokojnie więc w aranżacji salonu możemy pokusić się o barwy zieleni, brązu, żółtego, pomarańczowego.

By wnętrze w kolorze beżowym nie było nudne trzeba wykorzystać jego potencjał – zróżnicować odcienie i temperaturę barw. Zastosowanie różnorodnych faktur, nawet w tym samym kolorze da zupełnie odmienny efekt. Gama beżów należy do wielkiej rodziny kolorów naturalnych: ziemi, kamienia czy drewna. Są łatwe do stosowania, a ryzyko popełnienia błędu przy aranżacji jest minimalne.

Beżowy w aranżacji salonu ładnie połączy się też z mocnymi barwami: czerwienią, czernią i granatowym.

Salon w beżach i bieli

Ciekawe, a jednocześnie bardzo stonowane, będzie połączenie koloru beżowego z białym lub jasnoniebieskim. Klasycznym przykładem będą tutaj białe meble w aranżacji i beżowy odcień na ścianach. W przypadku koloru niebieskiego sprawdzi się w dodatkach: plakatach, poduszkach, ozdobach.

Nowoczesny salon szaro-beżowy

Nowoczesny salon w odcieniach beżu i szarości to jedno z najmodniejszych połączeń kolorystycznych. Oto kilka pomysłów, jak stworzyć nowoczesny salon w paletach beżowych i szarych:

 • Beżowe i szare ściany: wybierz delikatne odcienie beżu i szarości na ściany. To stworzy neutralne tło, które można łatwo uzupełnić meblami i dodatkami w innych kolorach.
 • Beżowa sofa: nowoczesna sofa w odcieniu beżu może być centralnym punktem salonu. Wybierz model o prostych, czystych liniach i dodatkach w kontrastujących kolorach.
 • Podłoga w jasnych tonacjach: jasna podłoga, na przykład w odcieniach szarości lub beżu, może wprowadzić do pomieszczenia dodatkowe światło i uczucie przestronności.
 • Szarą kanapę lub fotele: dodaj szarość poprzez wybór szarej kanapy, lub foteli. To stworzy elegancki kontrast do beżowych ścian i mebli.
 • Tekstylia w szaro-beżowych odcieniach: dodaj różnorodne tekstylia, takie jak poduszki, pledy czy dywany, w odcieniach szaro-beżowych.

Jak ożywić salon w beżach?

Jeśli gra fakturami lub odcieniami nie wystarczy, możesz zestawiać kolor beżowy z kolorami drewna, szarości i pastelami. Nie zapomnij o roślinach doniczkowych, wnoszą do wnętrza kolor i świeżość. Zielony kolor liści doskonale kontrastuje z beżowymi tłem.

By dodać trochę nowoczesności do beżowego wnętrza, wprowadź dodatki w postaci polerowanego chromu, złota lub miedzi.

Jeśli lubisz delikatne zmiany, baw się dodatkami i tkaninami, a wnętrza będą odzwierciedleniem twoich nastrojów. Ciemne drewno z jasnymi tkaninami czy tapetami, brązowe obicia przy jasnym drewnie, sprawią, że twój dom będzie emanował spokojem i elegancją.

Beżowy salon. Aranżacje

Kolor beżowy ścian. Beż we wnętrzach — inspiracje

Złoto we wnętrzach WZ Studio