Nowoczesne wnętrza: salon z kuchnią i jadalnią w stylu nowoczesnym

2015-08-04 15:31 Anna Rychlewicz

Nowoczesne wnętrza, w których królują otwarte przestrzenie. Salon z kuchnią i jadalnią, gdzie wyraźnie ustalone granice zacierają się, tworząc aranżację niezwykle zgraną i wyjątkowo spójną. Projekt salonu, za plecami którego zaaranżowano część jadalnianą, sąsiadką której jest funkcjonalna kuchnia z wyspą. Prezentujemy otwartość nowoczesnych wnętrz, za koncepcję których odpowiada Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Wnętrze mieszkania urzeka spójnością aranżacyjną i stylową odsłoną stylu nowoczesnego. Dzienna część wnętrza została pomyślana jako otwarta przestrzeń łącząca salon z kuchnią i jadalnią. Na wskroś nowoczesne wnętrze urzeka pomysłową aranżacją, która przy zachowaniu maksymalnej przestrzeni, gwarantuje pełnowartościowy salon, funkcjonalną kuchnię i nie mniej urokliwą aranżację jadalni. Za projekt nowoczesnego salonu z kuchnią i jadalnią odpowiada Agnieszka Hajdas – Obajtek z Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Nowoczesne wnętrza: salon z kuchnią w otwarciu

Założeniem projektowym była aranżacja wnętrz domu, która zakładała maksymalnie otwartą, a jednocześnie funkcjonalną i nowoczesną przestrzeń. Projektantka zdecydowała się na projekt łączący salon z kuchnią i jadalnią. Nowoczesne wnętrza, urządzone według jednej linii aranżacyjnej, tworzą jednorodną i spójną całość, w której można jednak wyznaczyć jasne granice pomiędzy poszczególnymi funkcjami wnętrza. Centrum dowodzenia obejmuje tutaj nowoczesny salon, którego wyznacznikiem jest szara sofa z nowoczesnym stolikiem kawowym w kolorze czarnym. Całość aranżacji części salonowej dopełnia niska szafka na wysoki połysk, która wnosi do nowoczesnego wnętrza lekki powiew szykownej stylistyki glamour.

Sprawdź też: Nowoczesny salon w setkach odsłon

„Za plecami" nowoczesnego salonu zaaranżowano część jadalnianą, którą wyznacza duży stół z krzesłami. Warto tutaj zwrócić uwagę na oświetlenie stołu. Projektantka zdecydowała się na długie wiszące lampy w kolorze miedzianym, które nadają całości niepowtarzalnej elegancji. Z uwagi na absolutny minimalizm w kwestii wyposażenia salonu, to tutaj postawiono na subtelną zabudowę, która pełni swego rodzaju funkcję mini biblioteczki.

Kuchnia z wyspą kuchenną: biała kuchnia z czarnym akcentem

Część dzienna nowoczesnego wnętrza to także wspomniana wyżej kuchnia z wyspą kuchenną. Owa wyspa stanowi jednocześnie wyznacznik granicy pomiędzy częścią kuchenną, a wnętrzem salonu. Tłem dla wyspy kuchennej, patrząc z perspektywy salonu, jest jednolita zabudowa kuchenna w kolorze białym. Ogromne ilości szafek i miejsca do przechowywania pozostają sprytnie ukryte za minimalistyczną formą zabudowy, a biały kolor nadaje im dodatkowej lekkości. Wśród białej płaszczyzny, na prowadzenie wychodzi robocza wnęka, którą utrzymano w kontrastowym, czarnym kolorze.

Sprawdź też: Projekt kuchni z wyspą: styl glamour w grze blasków i cieni

W bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnej kuchni z wyspą zaplanowano dodatkowy kącik wypoczynkowy. Białe meble stanowią oczywiste nawiązanie do aranżacji kuchni. Nie oznacza to jednak, że aranżacja kącika w jakikolwiek sposób odbiega od całościowego założenia projektu salonu. Dopełnieniem aranżacji jest jednolita drewniana podłoga w kolorze ciemnym, która spaja ze sobą poszczególne strefy, nadając im jednocześnie ciepłego i domowego charakteru. Urok nowoczesnych wnętrz dodatkowo podkreślają ogromne okna tarasowe, które wpuszczając do środka światło naturalne, nadają nieco łagodności pozornie wyniosłej aranżacji.

Kontakt z pracownią:

Arte Dizain Studio Architektoniczne
Mgr inż. arch. Agnieszka Hajdas – Obajtek
www.artedizain.pl

Sopot
ul. Grunwaldzka 58/1
81-771 Sopot

Warszawa
ul. Aleksandra Gierymskiego 12/14
00-772 Warszawa

Zobacz inne realizacje Arte Dizain Studio Architektoniczne