Modne zasłony 2024. Hotelowy luksus z odrobiną szaleństwa

2023-11-09 16:33

Elegancki hotelowy luksus lub wyrazisty kolor do stonowanych wnętrz. Tak można określić trendy w doborze dekoracji okien zapowiadane przez projektantów wnętrz na 2024 rok. Z mody wychodzą całkiem szare lub całkiem białe wnętrza. Takie też trendy obowiązują w dekoracji okien. Koniec z monotonią, króluje elegancki luksus z odrobiną kolorowego szaleństwa.

Spis treści

  1. Eleganckie nowoczesne zasłony do salonu
  2. Modne zasłony z masywnego materiału
  3. Modne okno 2024 bez firan
  4. "Ścianki" z zasłon wracają do łask
  5. Firany z woalu modne także w 2024
  6. Firany i zasłony ułożone na „falę”

Eleganckie nowoczesne zasłony do salonu

Jak udekorować okna, by były modne w 2024 roku? Najprostsza rada jest taka: jeśli lubisz spokojny hotelowy luksus to właśnie tak możesz ozdobić okna swojego salonu lub sypialni. Wciąż modne są bowiem długie do ziemi, na całą szerokość ściany, zasłony. Najlepiej w jednokolorowych stonowanych odcieniach beżu i brązu.Kolorem, który jednoznacznie pojawia się jednak w przyszłorocznych trendach wnętrzarskich jest też granatowy i niebieski.

Jak kolory we wnętrzu wpływają na Twój nastrój?

Modne zasłony z masywnego materiału

Zasłony powinny być z grubych, ale dobrze układających się „mięsistych” tkanin. Najlepiej nieprześwitujących. Ten tzw. hotelowy luksus  w urządzaniu wnętrz jest modny już od wielu lat. Grube zasłony, w jednym kolorze świetnie wyglądają z zupełnie prostą, woalową firanką.

Modne okno 2024 bez firan

W 2024 roku, podobnie jak w tym, modne są także okna, w których rezygnuje się z firan. Dekorację stanowią same zasłony. Także masywne, w stonowanych kolorach. Ale uwaga, jeśli wnętrze jest raczej jednokolorowe, wskazane jest użycie mocniejszego, bardziej wyrazistego koloru zasłon. Idealnym rozwiązaniem jest tu bardzo modny na świecie i wyraźnie zapowiadany w trendach roku 2024 kolor granatowy.

"Ścianki" z zasłon wracają do łask

Projektanci wnętrz zapowiadają też powrót "ścianek" z zasłon. Takie przepierzenia wracają do mody. Zasłony mogą dzielić przestrzeń. Ale zwykle to również świetne narzędzie do sprawienia, by wnętrze było przytulniejsze, bardziej komfortowe.

Garderoba w domu. Jak urządzić garderobę w oddzielnym pomieszczeniu? Inspiracje

Firany z woalu modne także w 2024

Jeśli mamy nowoczesne wnętrza i staramy się urządzać dom zgodnie z obowiązującymi trendami, to polecamy zupełnie proste woalowe firany. To obecnie najmodniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu i będzie świetnym dodatkiem do każdego rodzaju zasłon. Będzie tez dobrze wyglądało bez zasłon.

Firany i zasłony ułożone na „falę”

Firany i zasłony mogą być mocowane w różny sposób. Taśmy wszyte do tych tkanin mogą je marszczyć i układać tak, jak będziemy sobie tego życzyli.Obecnie modna firana i zasłona jest zwykle łączona z taśmą typu „wave” czyli fala. To taśma, dzięki której firana lub zasłona układa się w charakterystyczna falę.

Czytaj też: Porcelana Bogucice, najmodniejsze wzory i kultowe serie. Macie takie w domu?