Minimalistyczny salon: czerń i biel w projekcie wnętrza

2016-10-12 14:10

Założenie projektu minimalistycznego salonu wynikało z jasno określonych potrzeb właścicieli: „Nas jest czworo, ale w naszym domu ciągle jest ktoś poza nami: rodzeństwo, znajomi – i dla nich wszystkich powinno znaleźć się miejsce”. Projektanci wiedzieli, że w takiej przestrzeni sprawdzi się funkcjonalna kuchnia z wyspą, duży drewniany stół i komfortowa kanapa w rozmiarze XXL.

Minimalistyczny salon: otwarta przestrzeń

Układ parteru to otwarta, nowoczesna przestrzeń zaprojektowana bez zbędnych podziałów. Całe wnętrze urządzone jest w stylu minimalistycznym. Dominują tu biel, szarości, grafit i drewno. Właściciele marzyli o dużej, miękkiej sofie w salonie, na której z jednej strony można prowadzić ożywione dyskusje, a z drugiej strony odpocząć. Oprócz niej, w minimalistycznym salonie pojawił się także telewizor oraz biokominek, który tworzy nastrój zimą. Obok sofy, w centralnym punkcie salonu stanął duży stół, który sprawdza się szczególnie podczas niedzielnych, rodzinnych obiadów.

Zobacz też: Pomysły na projekt wnętrza domu >>>

Kuchnia to dla właścicieli raczej miejsce szybkich posiłków i porannej kawy niż wielkiego gotowania. W przestrzeni strefy dziennej wyspa kuchenna zaznacza granicę między salonem a kuchnią. Wyznaczona strefa jadalni również spójnie łączy się z salonem.

Minimalistyczny salon: ład i porządek

W koncepcji aranżacji salonu połączonego z kuchnią projektanci wykorzystali sprawdzoną zasadę "less is more". Przestrzeń pokoju jest uporządkowana i precyzyjnie zaplanowana. Styl minimalistyczny w salonie objawia się także wizualnym ładem, który w praktyce łatwo wprowadzić. Szczegółowo zaprojektowana zabudowa kuchenna skrywa w sobie nie tylko sprzęty AGD, ale także pojemną spiżarnię. Od strony salonu właściciele mogą pochować książki, płyty DVD, ważne dokumenty. W ten sposób w przestrzeni dziennej nie widać zbędnych przedmiotów, które przytłaczają wnętrze. Wszystkie meble otwierane są na "click", więc nawet ta funkcja została sprytnie wprowadzona jako "niewidzialna". Monochromatyczna kolorystyka mimimalistycznego wnętrza jest idealnym tłem dla kilku dekoracyjnych dodatków. Jeszcze ich nie ma, bo jak twierdzą właściciele ich dobór wymaga czasu. Tak by atrakcyjnie uzupełniły aranżację salonu.

Autor projektu: www.makaarchitekci.wordpress.com

Galerie zdjęć: aranżacje wnętrz w stylu minimalistycznym