Metamorfoza salonu: nowoczesne wnętrza z tradycją, czyli połączenie starego z nowym

2018-02-16 7:17 Anna Rychlewicz

Metamorfoza salonu, który harmonijnie łączy w sobie domowe ciepło oraz elegancję. Wnętrze mieszkania, które spaja tradycję z nowoczesnością, stare z nowym, surowe z przytulnym. Nowoczesne wnętrza, modne materiały i zaskakujące połączenia, wspólnie pozwoliły na urządzenie salonu, w którym bez problemu wyczujemy domowy, rodzinny klimat. Za metamorfozę salonu z jadalnią odpowiada Agnieszka Liniewska-Baran z Intellio Designers.

Metamorfoza salonu wydaje się zadaniem znacznie trudniejszym, niż aranżacja wnętrza od podstaw. W przypadku odmiany wnętrz mieszkalnych należy wziąć pod uwagę fakt, że przedmiotem działań jest przestrzeń, w której wszystko ma już swoje utarte miejsce i stanowi integralną część wspomnień rodzinnych. Agnieszka Liniewska-Baran z Intellio Designers podjęła się metamorfozy salonu z jadalnią i zadbała o to, by zaproponowany projekt wnętrz w pełni odpowiadał potrzebom i charakterom właścicieli. W efekcie powstał niezwykle klimatyczny i rodzinny salon, który urzeka nowoczesną odsłoną niecodziennych połączeń.

Metamorfoza salonu: kolor na początek

Aranżacja salonu charakteryzowała się przypadkowym wystrojem, w którym panował jednak domowy klimat i spokój. Metamorfoza salonu miała prowadzić do urządzenia wnętrza harmonijnego i eleganckiego, ale niezbyt nowoczesnego. Pierwszym etapem projektu wnętrza było ustalenie nowego schematu kolorów, a także wyeksponowanie detali i zapewnienie w salonie jak największej funkcjonalności. W kwestii koloru ścian zdecydowano się na zamianę koloru łososiowego na nieco bardziej stonowany odcień, który idealnie współgra z drewnianą podłogą i stolarką okienną. W efekcie postawiono na ciepłe beże i modne szarości, które nadały nowe ramy aranżacji i dodały salonowi wyjątkowej przytulności.

Metamorfoza wnętrz: coś odjąć, coś dodać

Kolejnym krokiem po ustaleniu kolorystyki wnętrza, było spójne zgranie ze sobą detali, które w efekcie „robią" to wnętrze. Warto zauważyć, że projektantka zdecydowała się na pozostawienie takich elementów jak krzesła w jadalni, czy kominek. Pomysłowe zestawienia starego z nowym i surowego z przytulnym, decydują o indywidualnym i oryginalnym charakterze nowoczesnego wnętrza. Niezwykle modnie prezentuje się ściana obok kominka, która wyłożona została taflami czarnego szkła, efektownie odbijającymi światło. W kwestii wyposażenia wnętrza, zdecydowano się na minimalistyczną i ujednoliconą formę mebli, które zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie w salonie Max-Flix. Świetnym pomysłem okazało się połączenie ciepła naturalnego drewna, z chłodnym w odbiorze ciemnym szkłem. Bohaterem części wypoczynkowej w salonie, i jednocześnie jej wyznacznikiem jest skórzana sofa w odcieniu kości słoniowej, włoskiego producenta Maxdivani.

Oświetlenie wnętrza: dekoracja i kreacja wnętrza

Domknięcie aranżacji wnętrz stanowi przemyślany projekt oświetlenia, który w rzeczywistości kreuje to wnętrze. Projektantka zdecydowała się na zrezygnowanie z centralnego żyrandola, a zamiast niego zaplanowanie wielu punktów świetlnych. Lampy Maxlight stanowią tutaj bez wątpienia pierwszy plan, wybijając się na prowadzenie nie tylko zdecydowanym kolorem, ale także niebanalnym rozmiarem. Kinkiety zamontowane na ścianie za sofą efektownie rozświetlają ścianę, tworząc nastrój wyciszenia. Nad sofą króluje wieloramienna lampa Lanta Maxlight, która ze względu na swój kształt przyciąga wzrok. Ostateczny wyraz dodatkowo podkręca fakt zastosowania obniżonego sufitu z połyskiem.