Metamorfoza salonu Julii Wieniawy. Tylko za lampę i sofę zapłaciła ponad 100 tys. zł

2023-05-24 11:27

Julia Wieniawa nie mieszka jeszcze długo w swoim przytulnym mieszkanku na Żoliborzu, ale już zamarzyły jej się zmiany. W czasie gdy ona relaksowała się w Hiszpanii, w jej mieszkaniu trwała metamorfoza jej salonu. Jej efektami podzieliła się na Instagramie.

Kanapa Camaleonda, Mario Belliniego 2020
Autor: https://www.instagram.com/juliawieniawa/, Materiały prasowe / shop.bebitalia.com

O tym, że szykują się zmiany, było wiadomo już od jakiegoś czasu. Wieniawa bowiem założyła nowe konto na Instagramie, w którym wystawiała przedmioty, które chciała sprzedać, m.in kanapę, stoliki, lampę - słowem wszytsko, co znajdowało się w jej dużym pokoju.

Wcześniej jej salon był inspirowany stylem balijskim, teraz zyskał całkowicie nowe kolory. Brązy i beże ustąpił miejsca m.in. zieleni.

Salon Julii Wieniawy
Autor: instagram.com/juliawieniawa

W centrum pokoju stanęła ogromna modułowa kanapa Camaleonda zaprojektowana w 1970 r. przez włoskiego projektanta Mario Bellini o barwie zgaszonej, przytłumionej zieleni. Podobną można kupić za 21 284 dolarów, czyli prawie 89 tys. zł!

Kanapa Camaleonda, Mario Belliniego 2020
Autor: Materiały prasowe / shop.bebitalia.com Kanapa Camaleonda, Mario Belliniego 2020

Obok ustawiono stolik z jasnego trawerynu. Naprzeciwko wypoczynku stanęła drewniana szafka, a na niej telewizor oraz gramofon.

W salonie Wieniawy nie mogło zabraknąć również roślin. Ogromną palmę postawiono na prawo od telewizora, a za nią zawisły dwa abstrakcyjne obrazy olejne Tomka Opalińskiego. 

Zniknęły też lampy z naturalnych materiałów, a zamiast nich pojawiła się białe oświetlenie o ciekawym designie. Warta prawie 13 tys. zł papierowa lampa Akari została zaprojektowana przez japońsko-amerykańskiego artystę Isamu Noguchi ur. w 1904 r.

Bliżej kuchni, w części jadalnej również pojawiły się nowe meble. Stanął tam drewniany, okrągły stół oraz pomalowane na błękit krzesła

Julia Wieniawa
Autor: instagram.com/juliawieniawa

Podczas gdy w mieszkaniu Wieniawy ekipa pod okiem Ani Witko pracowała nad metamorfozą jej salonu, influenserka odpoczywał w Hiszpanii. Po powrocie do domu nagrała swoją reakcję, jaką wywołał u niej widok nowego wnętrza. Oto, co powiedziała:

- To kompletnie nie wygląda jak moja chata, a kompletnie inne mieszkanie. Ale czad!

Julia Wieniawa
Autor: instagram.com/juliawieniawa

Jak napisała na swoim Instagramie Julia, w mieszkaniu pojawi się jeszcze dywan i sporo dodatków, ale i tak już według niej jej wnętrze wygląda doskonale. 

Przeczytaj również: