Sofa skórzana. Klasyczne i nowoczesne sofy skórzane – co wybrać?

Wyposażając salon, stajemy przed koniecznością wyboru sofy. Musimy się wówczas zastanowić nie tylko nad stylistyką poszczególnych modeli, ale także nad ich funkcjonalnością. Jak wypadnie w tym przypadku sofa skórzana? Sprawdźmy!

Wybieramy sofy skórzane
Wybieramy sofy skórzane
Wybieramy sofy skórzane
Wybieramy sofy skórzane
Wybieramy sofy skórzane

Dlaczego warto wybrać sofę skórzaną?

Skórzane meble wypoczynkowe cieszą się ogromną popularnością od wielu lat – mają bowiem mnóstwo zalet, które czynią je bardzo praktycznym i zarazem efektownym wyborem:

  • Skórzana sofa jest przede wszystkim uniwersalna. Jej wyjątkowy, elegancki wygląd doskonale sprawdza się w niemal każdej przestrzeni – wykończy piękny salon o klasycznym charakterze, wpisze się w wystrój wnętrz glamour, a nowoczesna sofa skórzana idealnie uzupełni pokoje, w których w czasie aranżacji kierowaliśmy się panującymi trendami.
  • Skóra jest materiałem naturalnym, a dzięki temu przyjemnym i ciepłym w dotyku. Łatwo dostosowuje się bowiem do temperatury powietrza, w jakiej się znajduje. Z tego powodu skórzane meble do salonu zapewniają wysoki komfort użytkowy domownikom oraz ich gościom.
  • Skórzana sofa to mebel, który pokocha każdy alergik. W przeciwieństwie do tapicerowanych kanap nie będą się w niej gromadziły roztocza, kurz i inne drobnoustroje, a my będziemy mogli się cieszyć czasem bez kichania i zaczerwienionych oczu we własnym domu!
  • Skórzane meble wypoczynkowe cechuje też wysoka trwałość – używane i pielęgnowane w prawidłowy sposób nie tracą na sprężystości i wyglądzie, a zatem nawet po wielu latach korzystania z nich nadal mogą się prezentować jak nowe!

Czy sofa skórzana rozkładana to dobry wybór?

Kolejnym atutem przemawiającym za kupnem skórzanych mebli do salonu jest fakt, że można zaopatrzyć się w skórzaną sofę z funkcją spania. To doskonały wybór w szczególności wtedy, gdy nie mamy w domu miejsca na sypialnię dla gości. Jeśli często nasi przyjaciele zostają u nas na noc, nie musimy się już zastanawiać, czy wolimy wyposażyć salon w funkcjonalny narożnik, czy też w zachwycającą swoim designem sofę – wystarczy, że zakupimy rozkładaną sofę skórzaną.

..  Sofa z funkcją spania – jak wybrać dobrą? >>>

Nowoczesna sofa: skórzana czy klasyczna?

Sofa skórzana nie musi być nudna. Choć w naszej pamięci z pewnością utkwił widok skórzanych mebli wypoczynkowych o obfitych kształtach, szerokich oparciach i dużych podłokietnikach, teraz możemy kupić skórzane meble do salonu w takim stylu, jaki tylko nam się zamarzy. Bez trudu znajdziemy klasyczne, nigdy niewychodzące z mody wzory, ale również zaopatrzymy się w nowoczesne sofy skórzane o odważniejszych, często bardzo minimalistycznych kształtach – do wyboru, do koloru!

Jak dbać o skórzane meble wypoczynkowe?

Jak już wspomnieliśmy, skórzane meble do salonu mogą nam posłużyć przez długie lata, pod warunkiem że będziemy je odpowiednio pielęgnować. O czym zatem powinniśmy pamiętać?

  • O każdą skórę należy dbać z właściwą pieczołowitością. Musimy ją myć, używając do tego najlepiej kosmetyków o naturalnym składzie bez alkoholu lub rozpuszczalników. Stosowanie takich preparatów przyniesie same korzyści, sięganie po silną chemię zaś może skutkować powstawaniem przebarwień, przetarć, a nawet pęknięć na powierzchni skórzanej sofy.
  • Czasami zdarza nam się zaplamić skórzane meble wypoczynkowe – w szczególności te jasne. Jak uporać się z ich czyszczeniem? Należy pamiętać, że tłuste plamy znikną same bez śladu – wystarczy wytrzeć je na świeżo suchą i czystą ściereczką i poczekać, aż tłuszcz się wchłonie. Kiedy zaś zarysujemy skórzaną sofę długopisem lub inaczej ją ubrudzimy, wówczas przygotujmy roztwór z ciepłej wody i płatków mydlanych i umyjmy mebel, następnie wycierając go do sucha.
  • Skórzanym meblom do salonu niestraszne są zabrudzenia z tłuszczu. Co więcej, bardzo pożądanym zabiegiem jest regularne natłuszczanie sofy skórzanej! W jej powierzchnię należy wetrzeć w delikatny sposób oliwkę dziecięcą lub oliwę lnianą, by skóra zachowała swój piękny wygląd i połysk. Pamiętajmy, by wykonywać tę czynność wieczorem, by tłuszcz zdążył się dokładnie wchłonąć, zanim ponownie usiądziemy na ulubionej skórzanej sofie.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: mat. pras. Chaplins Furniture

POLECANE ARTYKUŁY