Meble do salonu: kolorowa sofa. 20 pomysłów na kolorową sofę w salonie

2015-05-26 14:38

Sofa w salonie to podstawa każdej aranżacji. Choć kultowe meble wypoczynkowe w kolorach nieśmiertelnej bieli, modnej szarości czy eleganckiej czerni, nie ustępują miejsca bardziej odważnym modelom, sofy w mocnych i zdecydowanych kolorach dumnie wchodzą na salony, idealnie zadamawiając się praktycznie w każdym stylu. Prezentujemy aranżacje pokoju dziennego, w których kolorowa sofa pełni nie tylko funkcję praktyczną.

Meble wypoczynkowe – bez tego nie obejdzie się żadna aranżacja pokoju dziennego. Choć najczęściej decydujemy się na bezpieczne modele w stonowanych barwach, czasem może warto zaryzykować z kolorem i wprowadzić do wnętrza kolorystyczny akcent właśnie w postaci kanapy...? I tutaj jednak konieczny jest umiar – sofa, oprócz funkcji praktycznej, może być największym ozdobnikiem wnętrza, ale nieodpowiednio dobrana może także „zrujnować" aranżację. Czy kolorowe sofy odnajdą się na salonach?

Kolorowe sofa w sofa w salonie: HIT czy KIT?

Wybierając sofę do salonu zwracamy uwagę na kilka aspektów – w dowolnej kolejności... Po pierwsze - konkretny model. Przeglądając bogatą ofertę mebli wypoczynkowych, usiłujemy dopasować konkretny model do pomyślanej aranżacji wnętrza. Sofa klasyczna, w stylu glamour czy może wygodny wypoczynek z poduchami utrzymany w sielskim klimacie? Wybór jest ogromny, a decyzja powinna być uzależniona nie tylko od naszego gustu, ale także stylu wnętrza. Po drugie – zwróćmy uwagę na rozmiar. W małych wnętrzach nie sprawdzą się obszerne narożniki, które zajmą pół pokoju. Te, najlepiej zaprezentują się w przestronnych wnętrzach, czy jako umowny wyznacznik granicy pomiędzy kuchnią a salonem. W końcu zwracamy uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest wybrany wypoczynek. Na koniec pozostaje wybór koloru. Najczęściej decydujemy się na najbezpieczniejsze rozwiązania, czyli biel, która pasuje do wszystkiego, czerń – nadająca wyjątkowej elegancji każdemu wnętrzu, czy w końcu święcąca triumfy szarość. A co z prawdziwymi kolorami? Czerwonym, zielonym, fioletowym? Sofy w takich kolorach to dobra inwestycja we wnętrze! Wprowadzając do wnętrza mocny kolorystycznie akcent w postaci sofy, warto zadbać o zrównoważone otoczenie. Wprowadzenie do jednej przestrzeni zbyt dużo różnych kolorów, wprowadzi do niej chaos. Jeden, a zdecydowany – naprawdę zdziała cuda.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE