Mateusz Gessler mieszka w zabytkowej kamienicy. Wymarzoną kuchnię urządziła mu Dorota Szelągowska

2023-03-29 11:00

Mateusz Gessler to jeden z najbardziej rozpoznawalnych szefów kuchni w Polsce. Wiele osób na pewno zastanawia się, jak kulinarny mistrz urządził swoją własną kuchnię. Okazuje się, że w marzeniu o idealnym królestwie do gotowania wsparła go Dorota Szelągowska. Zobaczcie, jak wygląda mieszkanie i kuchnia Mateusza Gesslera.

mateusz gessler
Autor: instagram.com/mateuszgessler

Przytulna kamienica

Mateusz Gessler razem z żoną Edytą i synem Franciszkiem mieszka w jednej z zabytkowych kamienic na Starej Ochocie w Warszawie. Mieszkanie Gesslerów jest przestronne i nie brak w nim charakterystycznych dla kamienic elementów, np. wysokich sufitów czy efektownych półokrągłych okien. Już sama klatka schodowa w kamienicy i drzwi wejściowe robią ogromne wrażenie!

Salon z kącikiem do czytania

Salon Mateusza Gesslera utrzymany jest w jasnych barwach. Dominują tu głównie biele i delikatne szarości. O ciepły i przytulny klimat we wnętrzu dba drewniany parkiet z ciemnego drewna, a także wygodne meble wypoczynkowe - głównie szara kanapa, którą chętnie okupują dwa koty. Do kompletu mamy granatowy fotel.

Fotel to z kolei ulubione miejsce szefa kuchni. Gdy tylko ma czas, Mateusz Gessler rozsiada się w nim wygodnie i oddaje ciekawej lekturze. 

Oprócz książek, Mateusz Gessler jest wielkim fanem muzyki, zwłaszcza puszczanej na winylach. Dlatego w salonie stworzył również kącik muzyczny z adapterem i kolekcją ulubionych płyt.

Na jednym ze zdjęć opublikowanych przez szefa kuchni na Instagramie widzimy fragment jadalni z dużym stołem. Jednak to nie on przykuwa uwagę najbardziej, ale ceglana wnęka, w której umieszczono klimatyczny biały kominek inspirowany starymi piecami kaflowymi. 

Kuchnia od Doroty Szelągowskiej

Wiedzieliście, że kuchnię w mieszkaniu Mateusza Gesslera urządziła Dorota Szelągowska? Słynna dekoratorka wnętrz spełniła marzenie szefa kuchni o własnym królestwie do gotowania. Efektami Mateusz Gessler pochwalił się na Instagramie. 

mateusz i dorota
Autor: instagram.com/mateuszgessler

Minimalistyczna kuchnia Mateusza Gesslera utrzymana jest w stonowanych barwach. Górna zabudowa jest biała, natomiast dolne szafki mają kolor szary. Ciemny jest również blat, który dobrze komponuje się z czarną płytą grzewczą i piekarnikiem (również w kolorze czarnym) umieszczonym w dolnej zabudowie.

Wygodna sypialnia

Urządzając sypialnię, Mateusz Gessler zrezygnował z tradycyjnego zagłówka tapicerowanego montowanego na ścianie lub przytwierdzanego do ramy łóżka. Zamiast tego szef kuchni wyłożył całą ścianę frezowanymi panelami w kolorze szarym.

Nad łóżkiem zawisły również duże, artystyczne zdjęcia i grafiki. O wygodę i komfort podczas wieczornego czytania w łóżku dba natomiast czarna lapa przytwierdzona do ściany. 

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE