Mateusz Gessler mieszka w zabytkowej kamienicy. Wymarzoną kuchnię urządziła mu Dorota Szelągowska

2023-03-29 11:00

Mateusz Gessler to jeden z najbardziej rozpoznawalnych szefów kuchni w Polsce. Wiele osób na pewno zastanawia się, jak kulinarny mistrz urządził swoją własną kuchnię. Okazuje się, że w marzeniu o idealnym królestwie do gotowania wsparła go Dorota Szelągowska. Zobaczcie, jak wygląda mieszkanie i kuchnia Mateusza Gesslera.

mateusz gessler
Autor: instagram.com/mateuszgessler

Przytulna kamienica

Mateusz Gessler razem z żoną Edytą i synem Franciszkiem mieszka w jednej z zabytkowych kamienic na Starej Ochocie w Warszawie. Mieszkanie Gesslerów jest przestronne i nie brak w nim charakterystycznych dla kamienic elementów, np. wysokich sufitów czy efektownych półokrągłych okien. Już sama klatka schodowa w kamienicy i drzwi wejściowe robią ogromne wrażenie!

Salon z kącikiem do czytania

Salon Mateusza Gesslera utrzymany jest w jasnych barwach. Dominują tu głównie biele i delikatne szarości. O ciepły i przytulny klimat we wnętrzu dba drewniany parkiet z ciemnego drewna, a także wygodne meble wypoczynkowe - głównie szara kanapa, którą chętnie okupują dwa koty. Do kompletu mamy granatowy fotel.

Fotel to z kolei ulubione miejsce szefa kuchni. Gdy tylko ma czas, Mateusz Gessler rozsiada się w nim wygodnie i oddaje ciekawej lekturze. 

Oprócz książek, Mateusz Gessler jest wielkim fanem muzyki, zwłaszcza puszczanej na winylach. Dlatego w salonie stworzył również kącik muzyczny z adapterem i kolekcją ulubionych płyt.

Na jednym ze zdjęć opublikowanych przez szefa kuchni na Instagramie widzimy fragment jadalni z dużym stołem. Jednak to nie on przykuwa uwagę najbardziej, ale ceglana wnęka, w której umieszczono klimatyczny biały kominek inspirowany starymi piecami kaflowymi. 

Kuchnia od Doroty Szelągowskiej

Wiedzieliście, że kuchnię w mieszkaniu Mateusza Gesslera urządziła Dorota Szelągowska? Słynna dekoratorka wnętrz spełniła marzenie szefa kuchni o własnym królestwie do gotowania. Efektami Mateusz Gessler pochwalił się na Instagramie. 

mateusz i dorota
Autor: instagram.com/mateuszgessler

Minimalistyczna kuchnia Mateusza Gesslera utrzymana jest w stonowanych barwach. Górna zabudowa jest biała, natomiast dolne szafki mają kolor szary. Ciemny jest również blat, który dobrze komponuje się z czarną płytą grzewczą i piekarnikiem (również w kolorze czarnym) umieszczonym w dolnej zabudowie.

Wygodna sypialnia

Urządzając sypialnię, Mateusz Gessler zrezygnował z tradycyjnego zagłówka tapicerowanego montowanego na ścianie lub przytwierdzanego do ramy łóżka. Zamiast tego szef kuchni wyłożył całą ścianę frezowanymi panelami w kolorze szarym.

Nad łóżkiem zawisły również duże, artystyczne zdjęcia i grafiki. O wygodę i komfort podczas wieczornego czytania w łóżku dba natomiast czarna lapa przytwierdzona do ściany.