Jasny salon z drewnianą ścianą. Przytulny styl skandynawski we wnętrzu

2016-02-17 18:55

Salon połączony z kuchnią i przedpokojem, stworzył przytulne wnętrze w stylu skandynawskim. Szafa, wyglądająca jak drewniana ściana, ociepla chłodny biały pokój dzienny, a duże okna doskonale go doświetlają.

Nowoczesny, biały salon jest przede wszystkim bardzo jasny, ale i przytulny. Dzięki dużym oknom we wnętrzu praktycznie przez cały dzień operuje słońce, dobrze je doświetlając. Spokojne kolory - szarość i biel na ścianie oraz podłodze w salonie w stylu skandynawskim – ociepla barwa drewna mebli.

Szafa jak drewniana ściana w salonie

Wyraźnym akcentem w aranżacji salonu w stylu skandynawskim jest drewniana ściana, która w rzeczywistości jest pojemną szafą. Drzwi szafy bez uchwytów zostały oklejone fornirem dębowym. Dzięki starannemu wykończeniu szafa wygląda niemal jak jednolita, drewnian ściana, która przytulnie ociepla jasne wnętrze i doskonale się prezentuje na tle białych ścian i podłogi w salonie.

Zobacz: zdjęcia z całego mieszkania GALERIA >>>

Barwa szafy ciekawie koresponduje z oryginalnymi stolikami zaprojektowanymi przez właściciela. Dzięki temu, że chowają się jeden pod drugim, w skandynawskim salonie można zaoszczędzić miejsce. Ciekawym meblem, z nietypowym akcentem kolorystycznym nadającym wnętrzu charakter, jest ciężka drewnian komoda, w której kryją się klucze i piloty.

Styl skandynawski w salonie

Podłoga w salonie, zgodnie ze stylem skandynawskim, jest biała. Dębowe deski malowane na biało dodatkowo rozświetliły i powiększyły optycznie wnętrze. Salon sąsiaduje z jadalnią i nowoczesną białą kuchnią, a dzięki rezygnacji ze ścianek działowych, jasne wnętrze wydaje się bardziej przestrzenne.

Zobacz: aranżacja salonu w stylu skandynawskim - od czego zacząć?