Jak urządzić mały pokój dzienny? Pomysł na ładny mały salon. GALERIA

2013-08-09 9:34

Zastanawiasz się, jak urządzić mały pokój? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, które pomogą stworzyć ładny mały pokój dzienny. Zobacz, jakie są najczęstsze błędy, ktore popełniamy, urządzając mały pokój. Żeby dobrze urządzić mały pokój dzienny, wystarczy trochę dobrych inspiracji. Mały pokój dzienny: GALERIA i ciekawe inspiracje!

Spis treści

  1. Jak urządzić mały pokój?
  2. Jak urządzić pokój: triki optyczne
  3. Jak urządzić pokój dzienny? DUŻO INSPIRACJI

Podstawowa zasada brzmi, aby dobrze urządzić mały pokój, trzeba zachować w nim porządek. Nic tak nie zmniejsza optycznie wnętrza i nie przytłacza, jak pokój dzienny zagracony zbędnymi meblami i dodatkami. W małym pokoju zostawmy tylko te przedmioty i dekoracje, które wyjątkowo lubimy, i które pasują do wystroju wnętrza. Zastanawiając się, jak urządzić pokój dzienny, najpierw pomyśl o uporządkowaniu wnętrza.

Zobacz też: Rozwiązania dla małych mieszkań: SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM. Piękne projekty ZDJĘCIA>>

Jak urządzić mały pokój?

W małym pokoju sprawdzą się meble wielofunkcyjne, czyli takie, które mają więcej niż jedno przeznaczenie. Rozkładana sofa, która posłuży w razie potrzeby za sypialnię, czy pufy, do wnętrza których można schować prasę lub dodatkowe koce – przydadzą się podczas urządzania małego pokoju dziennego.

Jak urządzić mały pokój? Przede wszystkim spróbujmy go optycznie powiększyć. Sprawdzoną metodą w aranżacji małych wnętrz są jasne kolory – zarówno jako kolory ścian, jak i mebli. Pokój dzienny z białym sufitem wyda się wyższy, a jasne ściany powiększą dodatkowo przestrzeń. Jeśli chcemy zastosować mocniejszy kolor na ścianach, umieśćmy go raczej tylko na jednej ścianie. Ciemne ściany w małym pokoju przytłoczą go i optycznie pomniejszą.

Urządzając mały pokój pamiętajmy, aby nie stawiać w nim dużych, ciężkich mebli. Meble lekkie i niskie sprawią wrażenie, że pokój dzienny wyda się większy. Jeszcze bardziej uporządkujemy przestrzeń, jeśli wybierzemy meble o podobnej wysokości.

Polecamy: SALON ZDJĘCIA. 20 pomysłów na ładny salon: inspiracje>>

Jak urządzić pokój: triki optyczne

Ciekawym pomysłem mogą być lustra w salonie – trzeba je jednak umiejętnie stosować, bo inaczej podzielą przestrzeń małego wnętrza. W pokoju dziennym sprawdzą się duże tafle, które mogą odbijać symetryczne przedmioty we wnętrzu, dzięki czemu podwoją przestrzeń.

Dobrym rozwiązaniem w urządzaniu małego pokoju będzie także pojemna zabudowa na jednej ze ścian – cała ściana,  która zabudujemy schowkami i szafkami, ułatwi przechowywanie. Jest jeden warunek – fronty zabudowy powinny być gładkie, w jednolitym jasnym kolorze i bez uchwytów. Dzięki temu pojemna zabudowa płynnie wtopi się w styl, w jakim urządzimy mały pokój dzienny.

Zobacz też: 24 pomysły: jak dobrze ustawić kanapę w SALONIE. ZDJĘCIA i inspiracje na salon>>

Jak urządzić pokój dzienny? DUŻO INSPIRACJI