Dzieła sztuki, ceglany kominek, setki książek. Tak mieszka Marcin Meller w Warszawie

2023-05-23 15:00

Marcin Meller od jakiegoś czasu prowadzi na swoim kanale YouTube program "Drugie śniadanie Mellera". Dziennikarz program kręci w swoim mieszkaniu na warszawskim Śródmieściu. Jak urządził się w stolicy Marcin Meller? Zobaczcie sami!

Marcin Meller
Autor: Fot. MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS /WARSZAWA19/05/2023

Mieszkanie Marcina Mellera 

Mieszkanie Marcina Mellera znajduje się w samym sercu Warszawy, w dzielnicy Śródmieście. W wywiadzie dla magazynu "Weranda" żona dziennikarza przyznała, że lokal kupili od żony słynnego tłumacza literackiego Antoniego Marianowicza - to dzięki niemu polscy czytelnicy mogli przeczytać m.in. "Alicję w Krainie Czarów". 

Mieszkanie Mellerów jest przestronne i pełne pamiątek rodzinnych oraz artefaktów przywiezionych z dalekich podróży. Dominuje w nim styl eklektyczny z elementami stylu industrialnego, retro i boho. 

Salon pełen skarbów

Część dzienna w mieszkaniu Mellerów utrzymana jest w jasnych barwach. Część ze ścian jest gładkich, pomalowanych na biało, natomiast ściana tuż przy kominku została wyłożona białą cegłą. Kominek, z którym sąsiaduje to pięknie zachowana oryginalna konstrukcja z surowej palonej cegły. Na kominku Mellerowie ustawili ramki ze zdjęciami oraz pamiątki z podróży. 

Zarówno Marcin Meller, jak i jego żona, Anna są zapalonymi czytelnikami. Dziennikarz często publikuje na Instagramie książkowe polecajki, dlatego nie dziwi fakt, że w salonie Mellerów prawie całą ścianę zajmuje regał po brzegi wypełniony książkami. 

Anna Dziewit-Meller w wywiadzie dla "Werandy" powiedziała, że pomysł na biblioteczkę w kształcie rombu powstał, gdy zobaczyła podobny mebel w internecie. Poprosiła więc stolarza, by go odwzorował. Biblioteczka ostatecznie zawisła na ścianie z białych cegieł. Trzeba przyznać, że regał wygląda bardzo oryginalnie i przy okazji dynamizuje przestrzeń.

W mieszkaniu Mellerów oprócz książek dużo jest także dzieł sztuki - obrazów, grafik i plakatów. Część z nich dziennikarz powiesił na ścianie, a część ustawił na podłodze. 

Marcin Meller
Autor: youtube.com @Marcin Meller - kanał oficjalny Screen z programu "Drugie śniadanie Mellera"

Gdy Mellerowie chcą odpocząć po długim, intensywnym dniu, mogą to zrobić na szarym narożniku w salonie lub jednym z kilku foteli, które ulokowane są w różnych częściach strefy dziennej. 

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE