Dzieła sztuki, ceglany kominek, setki książek. Tak mieszka Marcin Meller w Warszawie

2023-05-23 15:00

Marcin Meller od jakiegoś czasu prowadzi na swoim kanale YouTube program "Drugie śniadanie Mellera". Dziennikarz program kręci w swoim mieszkaniu na warszawskim Śródmieściu. Jak urządził się w stolicy Marcin Meller? Zobaczcie sami!

Marcin Meller
Autor: Fot. MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS /WARSZAWA19/05/2023

Mieszkanie Marcina Mellera 

Mieszkanie Marcina Mellera znajduje się w samym sercu Warszawy, w dzielnicy Śródmieście. W wywiadzie dla magazynu "Weranda" żona dziennikarza przyznała, że lokal kupili od żony słynnego tłumacza literackiego Antoniego Marianowicza - to dzięki niemu polscy czytelnicy mogli przeczytać m.in. "Alicję w Krainie Czarów". 

Mieszkanie Mellerów jest przestronne i pełne pamiątek rodzinnych oraz artefaktów przywiezionych z dalekich podróży. Dominuje w nim styl eklektyczny z elementami stylu industrialnego, retro i boho. 

Salon pełen skarbów

Część dzienna w mieszkaniu Mellerów utrzymana jest w jasnych barwach. Część ze ścian jest gładkich, pomalowanych na biało, natomiast ściana tuż przy kominku została wyłożona białą cegłą. Kominek, z którym sąsiaduje to pięknie zachowana oryginalna konstrukcja z surowej palonej cegły. Na kominku Mellerowie ustawili ramki ze zdjęciami oraz pamiątki z podróży. 

Zarówno Marcin Meller, jak i jego żona, Anna są zapalonymi czytelnikami. Dziennikarz często publikuje na Instagramie książkowe polecajki, dlatego nie dziwi fakt, że w salonie Mellerów prawie całą ścianę zajmuje regał po brzegi wypełniony książkami. 

Anna Dziewit-Meller w wywiadzie dla "Werandy" powiedziała, że pomysł na biblioteczkę w kształcie rombu powstał, gdy zobaczyła podobny mebel w internecie. Poprosiła więc stolarza, by go odwzorował. Biblioteczka ostatecznie zawisła na ścianie z białych cegieł. Trzeba przyznać, że regał wygląda bardzo oryginalnie i przy okazji dynamizuje przestrzeń.

W mieszkaniu Mellerów oprócz książek dużo jest także dzieł sztuki - obrazów, grafik i plakatów. Część z nich dziennikarz powiesił na ścianie, a część ustawił na podłodze. 

Marcin Meller
Autor: youtube.com @Marcin Meller - kanał oficjalny Screen z programu "Drugie śniadanie Mellera"

Gdy Mellerowie chcą odpocząć po długim, intensywnym dniu, mogą to zrobić na szarym narożniku w salonie lub jednym z kilku foteli, które ulokowane są w różnych częściach strefy dziennej. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE