Dom Doroty Szelągowskiej: przytulny azyl na Warmii

2022-07-15 8:16

Dorota Szelągowska kilka lat temu kupiła 80-letni dom na Warmii, który miał stać się miejscem, gdzie będzie mogła odpocząć od pędu stolicy i natłoku obowiązków. Dorota Szelągowska sama zajęła się urządzaniem posiadłości, a efektami chętnie podzieliła się na Instagramie. Jak wyszło? Jest przytulnie i stylowo, a w każdym elemencie wystroju widać rękę prowadzącej "Domowych rewolucji".

Spis treści

  1. Dom Doroty Szelągowskiej: pochwała przytulności
  2. Salon w domu Doroty Szelągowskiej
  3. Rustykalna kuchnia Doroty Szelągowskiej
  4. Zajrzyj do domu Doroty Szelągowskiej:

Dom Doroty Szelągowskiej: pochwała przytulności

Warmia to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Tego samego zdania jest Dorota Szelągowska, ponieważ to właśnie tutaj lubi wypoczywać od pędu i hałasu stolicy. Kilka lat temu projektantka kupiła na Warmii 80-letni dom, który sama urządziła, a dzięki opublikowanym przez nią zdjęciom na Instagramie - wiemy, jak posiadłość wygląda od środka.

Dom Doroty Szelągowskiej jest jasny (dzięki dużym przeszkleniom), przestronny i niezwykle przytulny. Projektantka postanowiła wyeksponować naturalne materiały i elementy konstrukcyjne takie jak drewniane belki, więźbę dachową czy ściany z czerwonej cegły. Wchodząc do warmijskiego domu Doroty Szelągowskiej witają nas rustykalne, wiejskie wnętrza z nutą nowoczesności. Nic dziwnego, że prowadząca "Domowych rewolucji" lubi spędzać tutaj czas!

Salon w domu Doroty Szelągowskiej

Dzięki zdjęciom opublikowanym przez Dorotę Szelągowską na Instagramie możemy bliżej przyjrzeć się salonowi w domu na Warmii. Duże okna wpuszczają do niego naturalne światło, natomiast podłoga i elementy wyposażenia wykonane z jasnego drewna oraz biała zabudowa meblowa wprowadzają do salonu przytulny, ciepły klimat. W centralnej części salonu Doroty Szelągowskiej znajduje się również oryginalny kominek, a tuż nad nim, na ścianie wisi poroże, co dodaje mu nieco myśliwskiego charakteru. 

Salon w domu Doroty Szelągowskiej połączony jest z jadalnią, w której stanął drewniany stół. Z jadalni przechodzimy do kuchni, której wystrój łączy w sobie elementy tradycyjne, rustykalne z nowoczesnością. 

Rustykalna kuchnia Doroty Szelągowskiej

Urządzając kuchnię, Dorota Szelągowska postanowiła połączyć dwa, diametralnie różniące się od siebie style: tradycyjny z elementami rustykalnego oraz styl nowoczesny. Dość nietypowe zestawienie okazało się jednak strzałem w dziesiątkę. Podłogę w kuchni wyłożono kafelkami i po części przykryto postarzanym dywanem.

W jednej części kuchni stanął drewniany przeszklony kredens, natomiast po jego przeciwnej stronie - nowoczesna, czarna zabudowa z kamiennym blatem, czarnym okapem i piecykiem.  Nie można nie wspomnieć również o ceglanej ścianie z oryginalnym piecem, nad którym projektantka rozpięła sznurek z pękami suszonych ziół. Całość przywodzi na myśl stare wiejskie kuchnie z piecami chlebowymi, pachnące aromatycznymi ziołami, obwieszone warkoczami czosnku i suszących się kiełbas.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Zajrzyj do domu Doroty Szelągowskiej: