Dobra aranżacja salonu: organizujemy domowe przyjęcia!

2021-04-06 13:45 Monika Czerwińska-Konarska

Obecnie imprezy domowe z wiadomych względów są ograniczone, ale duża część z nas na pewno za nimi tęskni. Trochę na "zaś", a trochę dla małych spotkań w gronie rodzinnym podpowiadamy, jak zaaranżować salon pod kątem przyjęć. Jeśli dysponujemy salonem połączonym z kuchnią, wtedy organizacja domowych przyjęć naprawdę będzie miłym wydarzeniem w życiu domowników. 

Aranżacja salonu powinna umożliwiać nam komfortowy odpoczynek na co dzień ale też i organizację domowych przyjęć. A przyjęcia w domu urządzamy przecież  w ciągu całego roku. Przyjęcia w domu organizujemy z okazji urodzin, imienin, rocznic, ale także w czasie przedświątecznym. Przecież wszyscy lubimy popularne „jajeczka” i „śledziki” w gronie najbliższych przyjaciół albo ze znajomymi z pracy. Prawdziwe przyjecie nie obędzie się bez stołu lub choćby stolika kawowego. Potrzebna  jest nam też specjalna zastawa na przekąski, dipy, talerze na sery albo naczynia do domowego fondue. Na szczęście  większość  miseczek na dipy możemy również wykorzystać podczas przyjęcia świątecznego z rodziną przy stole jako pojemniczki na grzybki marynowane, oliwki itp. A wybór akcesoriów kuchennych jest naprawdę ogromny, w każdym stylu, kształcie i kolorze. Ważne żeby dekoracja stołu raczej była spójna z aranżacją salonu.

Zobacz też: Dekoracja stołu: piękny stół na przyjęcie w ogrodzie lub na tarasie >>>

Stół: przekąski na słono i słodko

Część naczyń i akcesoriów kuchennych możemy wykorzystać do podawania przekąsek i słonych i słodkich. Na przykład śliczne etażerki, które kojarzą się przede wszystkim z małymi, słodkimi ciasteczkami idealnie sprawdzą się też jako podstawki pod mini kanapeczki, roladki z tortilli albo naleśników itp. Etażerki ze względu na swoją wysokość odnajdują się nie tylko na stołach, ale też na stolikach kawowych. Natomiast w miseczkach na słone i ostre dipy doskonale zmieści się bita śmietana  albo sosy czekoladowy i truskawkowy do lodów i innych deserów.

Stół: fondue też może być na słodko i słono

Wszystko zależy od tego co rozpuścimy ser czy czekoladę?  Fondue to po prostu idealna przekąska na wszystkich domowych imprezach. Goście sami się obsługują, kiedy chcą i czym chcą. Obok naczynia, na drewnianej desce lub dużym ceramicznym talerzu ładnie układamy to co pasuje do maczania w fondue, czyli pokrojone w paski warzywa, pieczywo lub owoce. Wybór akcesoriów kuchennych na których możemy w fantazyjny albo minimalistyczny sposób układać przekąski jest naprawdę ogromny. Ze względów bezpieczeństwa naczynie do fondue lepiej jest ustawić na regularnym stole, tak by wygodnie było doń sięgać. Na domowym przyjęciu nie może zabraknąć deski serów. Wybór w sklepach jest ogromny, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Drewniane, stylowe deski do prezentowania serów często wyposażone są w specjalne noże do krojenia lub smarowania miękkim serem pieczywa. Możemy też do serów wykorzystać szklany duży półmisek, ważne by był naprawdę płaski – wtedy łatwiej i bezpieczniej kroić twarde sery.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021