Dekoracja stołu: piękny stół na przyjęcie w ogrodzie lub na tarasie

2021-04-06 15:26

Jakie wybrać nakrycie stółu w ogrodzie lub na tarasie? Oto dekoracja stołu w kolorach lata. W ciepłe dni, gdy większość życia towarzyskiego i rodzinnego przenosi się na świeże powietrze, balkony i ogrody stają się idealnymi miejscami spotkań i wakacyjnego relaksu. Jeśli planujesz przyjęcie w ogrodzie i nie wiesz na jakie dekoracje stołu się zdecydować, sprawdź naszą propozycję aranżacji!

Spis treści

  1. Aranżacja stołu w ogrodzie lub na tarasie: ozdobna zastawa
  2. SPRAWDŹ: składanie serwetek instrukcje krok po kroku >>>
  3. Dekoracja stołu w ogrodzie: kwiaty

Przedstawiamy propozycję efektownej dekoracji stołu w ogrodzie, utrzymanej w odcieniach bieli, fioletów i koloru niebieskiego. Niebieskie tkaniny wnoszą do aranżacji stołu i ogrodu świeżość, optyczne orzeźwienie, zniechęcają owady do interesowania się daniami, a białe elementy tworzą poczucie czystości. Takie nakrycie stołu sprawdzi się zarówno podczas rodzinnych uroczystości, jak i spotkań z przyjaciółmi.

Aranżacja stołu w ogrodzie lub na tarasie: ozdobna zastawa

Aranżacja stołu w eleganckim, pełnym przepychu stylu pałacowym stanowi doskonały kontrast dla scenerii wiejskiego ogrodu lub betonowego sąsiedztwa balkonu w bloku. Efekt ten możesz osiągnąć przy pomocy odpowiedniej, stylizowanej zastawy i bogactwa kwiatów. Przede wszystkim wybierając nakrycie stołu postaw na połysk. W dekoracji stołu sprawdzą się takie elementy, jak:  wysoki metalowy świecznik, błyszcząca taca, podstawka lub solniczka.

SPRAWDŹ: składanie serwetek instrukcje krok po kroku >>>

Do tego dodaj ozdobne talerze i misę lub paterę wypełnioną po brzegi owocami. Eleganckie, stylizowane kieliszki z grubego szkła sprawdzą się znacznie lepiej do aranzacji stołu w ogrodzie niż takie zrobione ze szkła cienkiego – dobrze „trzymają się” stołu, wyglądają solidnie i dostojnie, podmuch wiatru ich nie przewróci. Jeśli takich nie posiadasz, a twoje kieliszki są zbyt lekkie na wietrzny dzień, zawiąż im na nóżkach na przykład kokardy z obciążnikami. Serwetki zebrane gustownymi obrączkami, a na dodatek ozdobione drobnymi kwiatkami to kolejny element, który doda twojej dekoracji stołu wykwintności.

Dekoracja stołu w ogrodzie: kwiaty

Do ozdobienia aranżacji stołu wykorzystaj też kwiaty, do kompozycji utrzymanej w odcieniach fioletu i niebieskości nadają się chabry, ostróżki, bratki i kwiaty orlika. Detalem wyróżniającym się na tle aranżacji stołu mogą być również karafki wypełnione wodą, gałązkami mięty i plasterkami cytrusów. Jeśli wolisz inne zestawienie kolorystyczne w dekoracji stołu, co powiesz na kostki lodu z zamrożonymi wewnątrz jagodami? Kiedy już skończysz dobieranie odpowiedniej zastawy, obsyp stół kwiatami, które podkreślą finezyjny styl aranżacji, ale i dodadzą jej świeżości. Wartym zapamiętania, niebanalnym pomysłem na ładna dekorację stołu jest umieszczenie kwiatów w szklanej misie. Taka sama misa może również służyć jako świecznik, a odwrócona do góry dnem uchroni owoce lub ciasto przed owadami.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE