Kartka wielkanocna DIY – od czego zacząć?

Na początek do wykonania kartek świątecznych warto przygotować grubszy papier najlepiej w wiosennym, świątecznym kolorze: zielonym lub żółtym. Może to być np. kawałek brystolu. Najprościej wyciąć z niego prostokąt papieru, który złożymy na pół. W wersji minimum zdobimy stronę tytułową, a w środku umieszczamy życzenia. Tam też przydadzą się dodatkowe zdobienia – rysowane czy wyklejane.

Elementy do zdobienia kartki wielkanocnej

Co możemy wykorzystać do udekorowania kartki wielkanocnej? Tu możliwości jest kilka. Najlepiej mieć pod ręką kolorowy papier, z którego wytniemy pożądane kształty pisanek, zajączków, kurczaczków czy koszyczków wielkanocnych. Inne rozwiązania? Bibuła, filc, piankowe naklejki, małe pompony. Przyda się też dobry klej do papieru. A może malowanie? Barwne farbki, pisaki i długopisy z pewnością przydadzą się do zdobienia kartki na Wielkanoc. Warto do kreatywnej rozrywki zaangażować całą rodzinę. Szczególnie dla dzieci może to być świetny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz na kreatywne, artystyczne popisy.

Kartka wielkanocna z kurczaczkami DIY

Jak w prosty sposób ozdobić kartkę wielkanocną kurczaczkami? Oto kilka podpowiedzi:

Kurczaczki malowane: do tego nie trzeba żadnych zdolności artystycznych. Wystarczy mieć żółtą farbę, zanurzyć w niej palce i… odbić na papierze! Powstaną smukłe żółte kształty, którym wystarczy jedynie domalować oczka, dzioby oraz nóżki.

Kurczaczki z pomponów: potrzebne będą małe żółte pomponiki, które należy przykleić do kartki wielkanocnej. Następnie doklejamy im oczka (czarne „kropki” z papieru) i dzioby (np. czerwone papierowe trójkąciki). Nóżki możemy już dorysować czerwonym długopisem albo flamastrem.

Żółte pieczątki: do tego wystarczy połówka ziemniaka albo kawałek okrągłej gąbki, które zamoczymy w żółtej farbie i odbijemy na papierze. Okrągłe kształty można następnie dowolnie ozdobić, podobnie jak w opisanej wyżej metodzie z palcami.

Kartki wielkanocne ręcznie robione z pisankami

Do wykonania takich kartek na Wielkanoc potrzebne będą oczywiście „płaskie” pisanki. Możemy wyciąć je z ozdobnego papieru, filcu albo użyć już gotowych pisanek wielkanocnych wykonanych z pianki.

Pisanki na łączce: przyda się zielony ozdobny papier. Z niego wycinamy trójkąt – w taki sposób, by idealnie pasował na dół kartki wielkanocnej. Forma trójkąta jest o tyle dobra, że stworzymy dynamiczną formę pochyłej łączki. Na niej zaś możemy przykleić kształty pisanek. Warto do wszystkiego dodać zajączka hasającego po łączce!

Pisanki ze wstążką: potrzebne będą dwie papierowe (lub piankowe) pisanki, które zajmą większą część powierzchni kartki. Naklejamy je w taki sposób, by jedna zachodziła na drugą. Następnie wybraną (prawą lub lewą) dekorujemy wstążką lub ozdobnym sznureczkiem – najprościej przykleić je dobrym klejem. Górę kartki zdobimy zaś napisem „Wesołych świąt”, który najlepiej umieścić na wyróżnionym polu (w ramce lub na wyciętym kawałku papieru w innym kolorze).

Koszyczek z pisankami: formę koszyczka wycinamy z ozdobnego papieru. W kolejnym kroku „wkładamy” do niego kilka wielobarwnych pisanek. Oczywiście taki koszyczek możemy dodatkowo ubarwić i udekorować wedle uznania.

Kartki wielkanocne z kwiatami z papieru

Wielkanoc to święto wiosny, dlatego nieco na przekór konwencji można odejść od pisanek, zajączków czy kurczaczków, a skupić się na kwiatach. Te w łatwy sposób wykonamy z papieru, a później przykleimy na kartkę. A jak zrobić kwiaty? Podpowiedzi niżej:

.. Jak zrobić kwiaty z papieru? >>>

.. Kwiaty z bibuły krok po kroku >>>