Robiąc przegląd dekoracji świątecznych  na  początku grudnia, łatwiej będzie nam się zdecydować jak ubrać choinkę w tym roku. Przypomnimy sobie jakie bombki już posiadamy, łatwiej będzie też nam dokupić kilka nowych. W ten sposób odświeżymy posiadaną już kolekcję ozdób świątecznych lub stworzymy inną, w nowym stylu. Sprawdzimy czy działają lampki choinkowe, może okaże się, że teraz podobają nam się zupełnie inne? Teraz jest też dobry moment na naradę z najmłodszymi jak wyobrażają sobie domową choinkę. Może nas zainspirują? Może zaproponują nam zrobienie ozdób  świątecznych samodzielnie w domu?

Dekoracje świąteczne: robimy przegląd bombek i lampek choinkowych

Pierwsze dni grudnia są idealnym momentem do zrobienia przeglądu bombek i lampek choinkowych. Tak naprawdę powinniśmy zacząć od sprawdzenia lampek. Zakładamy je przecież na choinkę w pierwszej kolejności, przed bombkami.

Zobacz też: przygotowania do świąt

Raczej wolimy uniknąć wyprawy do sklepu w Wigilię lub dzień przed, kiedy mamy najwięcej pracy przygotowując święta. Poza tym teraz w sklepach jest pełen wybór dekoracji świątecznych. Lampki choinkowe we wszystkich kolorach i kształtach. W ostatniej chwili wybór jest już bardzo ograniczony. Teraz możemy też pomyśleć czy wolimy lampki tradycyjne, drobniutkie, o ciepłej barwie. Czy może wolimy je zmienić na te świecące na niebiesko, większe, w kształcie kulek, gwiazdek lub dzwonków?

Zobacz też: bombki w stylu tradycyjnym czy nowoczesnym?

Przegląd bombek także się przyda. Przypomnimy sobie co się potłukło w ubiegłym roku lub zniszczyło, może mamy bombki których nie lubimy? Teraz jest dobry moment na kupno kilku nowych, wymianę z przyjaciółką lub rodziną.

Ozdoby choinkowe: co dokupić żeby choinka była modna?

Robiąc przegląd bombek na początku grudnia, zorientujemy się co mamy w naszych zasobach. Przypomnimy sobie ile mamy bombek, w jakich kształtach i kolorach. Czy istnieje motyw przewodni w naszych ozdobach świątecznych czy może nasza kolekcja jest w stylu tradycyjnym czyli wszystkiego po trochu? Po pierwsze: znając stan posiadania dekoracji świątecznych szybciej wybierzemy choinkę odpowiedniej wielkości. Po drugie: chodząc po sklepach łatwiej będzie nam także wybrać nowe dekoracje świąteczne uzupełniające naszą kolekcję lub zmieniające dotychczasowy styl. Jeśli posiadamy bombki gładkie, jednokolorowe, będące tłem, łatwo nam będzie ubrać choinkę w stylu skandynawskim, nowojorskim lub rustykalnym. Wystarczy dokupić kilka w lubianym przez nas stylu i zupełnie nowa choinka gotowa. Teraz jest największy wybór w sklepach, więc przy okazji kupowania świątecznych prezentów możemy także sprawić sobie kilka nowych bombek i ozdób świątecznych odświeżając naszą dotychczasową kolekcję.

Zobacz też: ozdoby świąteczne w stylu skandynawskim >>>