Beżowy salon: 10 pomysłów na beżowy pokój dzienny

2021-04-19 13:34

Beżowy salon to propozycja elegancka i uniwersalna. Beżowy pokój sprzyja harmonii i wcale nie musi być nudny – beżowy salon dzięki odpowiednim dodatkom może zyskać oryginalny charakter. Zobacz 10 pomysłów na beżowy salon.

Beżowy salon to synonim równowagi i spokoju. Na tle beżowych ścian w salonie ładnie wyróżnią się inne kolory, które zastosujemy do dekoracji wnętrza. Wybraliśmy kilka propozycji na beżowy salon – obejrzyj naszą GALERIĘ ZDJĘĆ.

Beżowy salon w wielu odsłonach

Beżowy kolor w aranżacji salonu może pojawić się w różnych tonacjach i odcieniach. W kolorach ścian i dodatków sprawdzą się jasne, rozbielone beże, piaskowe odcienie beżowego, beż wpadający w brąz, a także kolor beżowy z lekkim odcieniem brązowego. W zależności od odcienia, kolor beżowy może tworzyć w aranżacji salonu ciepłu lub chłodniejszy klimat.

Ciekawy efekt we wnętrzach możemy osiągnąć poprzez łączenie beżowego koloru w różnych odcieniach – na przykład jako kolor ścian. Stopniowanie barw nada aranżacji wnętrza głębi i podkreśli wybrane elementy. Zwróćmy uwagę także na oświetlenie salonu i pamiętajmy, że w aranżacji beżowego salonu ciemne barwy lepiej stosować w nasłonecznionej części i w okolicy okna, natomiast w niedoświetlonej i ciemnej części salonu raczej wybierajmy jasne odcienie beżowego koloru.

Beżowe ściany – zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

Niemal wszystkie tonacje beżu pasują do salonu. Kolor możemy stopniować według własnego uznania lub skupić się na jednym, np. ciepłym odcieniu. Możliwości aranżacyjnych jest cała masa!

Beżowy salon: jakie dodatki wybrać?

Kolor beżowy i jego odcienie ładnie łączą się praktycznie z większością barw. Do beżowego pasują kolory ziemi i barwy eko. Spokojnie więc w aranżacji salonu możemy pokusić się o spokojne barwy zieleni, brązu, żółtego, pomarańczowego.

Ciekawe, a jednocześnie bardzo stonowane, będzie połączenie koloru beżowego z białym. Klasycznym przykładem będą tutaj białe meble w aranżacji i beżowy odcień na ścianach. Jednak uważajmy, aby takie wnętrze nie było zbyt monotonne i nudne – dodajmy gdzie niegdzie plamę ciepłego koloru. Beżowy w aranżacji salonu ładnie połączy się też z mocnymi barwami: czerwienią, czernią, czy tez modnym w tym sezonie niebieskim. 

Zobacz:

Niebieski salon: pomysły na nowoczesny salon z kolorem niebieskim

Kolory w pokoju - beżowy i brązowy - ZDJĘCIA

By wnętrze w kolorze beżowym nie było nudne trzeba wykorzystać jego potencjał – zróżnicować odcienie i temperaturę barw. Zastosowanie różnorodnych faktur, nawet w tym samym kolorze da zupełnie odmienny efekt. Gama beżów należy do wielkiej rodziny kolorów naturalnych: ziemi, kamienia czy drewna. Są łatwe do stosowania, a ryzyko popełnienia błędu przy aranżacji jest minimalne.

Przełam nudę w beżowym salonie!

Jeśli gra fakturami lub odcieniami nie wystarczy, możesz zestawiać kolor beżowy z kolorami drewna, szarości i pastelami. Z kolorem beżowym doskonale sprawdzają się kontrasty bieli i czerni we wnętrzu, granatu, czerwieni czy turkusu. By dodać trochę nowoczesności do beżowego wnętrza, wprowadź dodatki w postaci polerowanego chromu.

Jeśli lubisz delikatne zmiany baw się dodatkami i tkaninami, a wnętrza będą odzwierciedleniem twoich nastrojów. Ciemne drewno z jasnymi tkaninami czy tapetami, brązowe obicia przy jasnym drewnie, odrobina zieleni w postaci roślin sprawią, że twój dom będzie emanował spokojem i elegancją.

Aranżacja beżowego salonu z elementami afrykańskimi – GALERIA ZDJĘĆ

Aranżacji salonu przyświecały delikatne odcienie koloru beżowego, trochę czerni oraz ciepła kolorystyka kawy i zieleni roślin - takie, które kojarzą sie z plantacjami kawy w tropikalnej Afryce. Całość, oprócz beżowego koloru ścian, spaja szlachetna marmurowa posadzka. 

Mini ogródek w szkle - ciekawa dekoracja z roślin doniczkowych

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021