Jesienny taras: przytulna przestrzeń na zewnątrz

Jesienny taras zachwyca kolorami! Przygotuj się na jesień. Taras jesienią - dzięki roślinom i kilku dodatkom - będzie nadal zachęcał do spędzenia na świeżym powietrzu wolnego czasu. Jesienna aranżacja tarasu: zdjęcia i inspiracje.

Jesienna roślinność
Romantyczna ławka
Jesień przed wejściem do domu
Jabłka w jesiennej dekoracji
Chryzantemy i trawy ozdobne

Jesienią warto zadbać o odpowiednie dodatki na balkonie czy w aranżacji tarasu, dzięki którym relaks na świeżym powietrzu stanie się przyjemniejszy. Zamień przestrzeń przed domem w miejsce, gdzie można usiąść wygodnie z kawą, gdy dni staną się chłodniejsze.

Jesienny taras: moc tekstyliów

Aby stworzyć na balkonie lub tarasie przytulną atmosferę jesienią wcale nie potrzeba wiele. W aranżacji wykorzystaj paletę kolorów natury, a blaski lata zamień na ciepłe, naturalne barwy. Dodaj warstwowo układane tekstylia i miękkie poduszki dekoracyjne. Tekstylia mają wielką moc w aranżacji tarasu czy balkonu! To w dużej mierze dzięki nim taras zmienia się jesienią w przytulny kącik. Stwórz przed domem ciepłą atmosferę, aby móc zostać na dworze jak najdłużej. Siedziska foteli i krzeseł ogrodowych warto wyłożyć miękkimi poduchami w poszewkach, a ciepłe pledy dobrze jest mieć zawsze w koszu pod ręką.

Jesienny taras: piękne rośliny!

Jesiennych dekoracji na balkon lub taras szukaj w naturze! Najlepszą ozdobą aranżacji tarasu będą sezonowe rośliny. Do najpopularniejszych roślin kwitnących jesienią, nadających się do balkonowych donic należą: astry, chryzantemy oraz wrzosy. Wstawione w wiklinowe kosze lub ozdobne osłonki będą doskonałą ozdobą jesiennego tarasu! Oryginalne dekoracje można też zrobić z dyni.

Zobacz też: Wrzosy w jesiennej aranżacji balkonu >>>

Jesienny taras: nastrojowe oświetlenie

Oświetlenie na zewnątrz domu to rzecz, której nie możemy pominąć przy jesiennej aranżacji ogrodu, tarasu czy balkonu. Obecność oświetlenia zapewni nastrojową atmosferę wieczorami. W roli oświetlenia dekoracyjnego świetnie sprawdzą się papierowe lampiony dające delikatne światło rozproszone lub małe diody świetlne. Dodatkowo na balkonie lub tarasie, świetnie sprawdzą się latarenki. Zapalane każdorazowo na tilight lub świeczkę, możemy postawić je na stoliku kawowym lub parapecie. Rozjaśnią przestrzeń i wprowadzą przytulną atmosferę. Aby uzyskać ciekawy efekt w ogrodzie, postaw je na podłodze, stołach i zawieś na gałęziach.

Zobacz też: Wyjątkowa przestrzeń przed domem - pomysłowa aranżacja >>>

Galerie zdjęć: jesienne dekoracje ogrodu, tarasu, wnętrz INSPIRACJE

Ocena: 0
Zdjęcia: GettyImages

POLECANE ARTYKUŁY